Már három éve annak, hogy bejelentették: megújul a szombathelyi vásárcsarnok épülete. Időközben a látványtervek is elkészültek, azt is láthattuk, hogy a megújuló épület tetejére zöldterületet terveztek, az építkezés viszont csak nem akart megindulni. A kivitelezésre 1,2 milliárd forint állt rendelkezésre, ám a város egyetlen kivitelezési ajánlatot kapott, egy olyat, amelynek az ajánlattevője csak 800 millió forinttal többért állt volna neki a felújításnak. Azt is érdemes megjegyezni, hogy az egyetlen ajánlattevő a Záév Zrt. volt, ami Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozik:
"Csak" 800 millió forinttal volt több a legolcsóbb és egyben egyetlen ajánlat az új szombathelyi piacra, mint amennyi pénz van rá
Farkas Bazsi Azt pedig a Mészáros Lőrinchez köthető ZÁÉV tette. Tegnap írtunk róla, hogy meghiúsult a szombathelyi vásárcsarnok felújítása, legalábbis abban a formában, amiben a városvezetők szerették volna. A tervek minden esetre impozánsak voltak, ezek már 2017-ben publikálták. Egyebek mellett a tetőre telepített növények is lettek volna az új csarnokon.
Miután a közbeszerzés eredménytelen lett, két lehetőség tárult a városvezetés elé; vagy lefújják az egész projektet, vagy csökkentett műszaki tartalommal, kevesebb pénzből újítják fel az épületet. Végül a második lehetőség mellett döntöttek, ez azt jelenti, hogy a megújult épületben kevesebb újdonság lesz,
A szombathelyi közgyűlés április harmincadikán tárgyalta a csarnok ügyét. A hajnalig tartó gyűlésen elfogadták az átdolgozott terveket, és azt is eldöntötték, hogy újabb közbeszerzési eljárást indítanak a felújítás érdekében. Molnár Miklós (Pro Savaria) alpolgármester a gyűlésen fel is szólalt, elmondta, hogy többször szólt Puskás Tivadarnak, hogy ne jelentsenek be beruházásokat addig, amíg nincs érvényes közbeszerzésen eredményes kivitelezési szerződés.
Molnár felemlegette, hogy ugyanígy jártak az Aréna Óvodával és az Egészségügyi Alapellátóval is, majd az alpolgármester felvetette, hogy az lenne a korrekt megoldás, ha összehívnák a piac bérlőit, és elmondanák nekik, hogy a korábbi tervekhez képest mit valósítanak majd meg.
A közgyűlés döntése után azonban még mindig rengeteg a kérdőjel az üggyel kapcsolatban, ezért megkerestük Antoni Zsoltot, a vásárcsarnok jelenlegi vezetőjét. Az igazgatótól megkérdeztük, hogy mit gondol arról, hogy csökkentett műszaki tartalommal újul majd meg az épület, amire azt válaszolta, hogy "a felújítás feltétlenül szükséges".
Mennyire bizonytalan most a vásárcsarnok működése?
Arra is kíváncsiak voltunk, hogy Antoni mennyire érzi bizonytalannak a Vásárcsarnok működését a jelenlegi körülmények között. Az igazgató láthatólag nem aggódik, a válaszában azt írta, hogy a vásárcsarnok folyamatosan működik és a felújítás alatt is működni szükséges. A jelenlegi helyzet ellenére hosszútávra terveznek, jelenleg az asztalbérlők létszámának megtartása a cél. A vásárcsarnok igazgatója azt azonban még hozzátette, hogy a felújítás után lesz majd lehetőség a szabad helyekre havibérletet váltani.
Arra is rákérdeztünk, hogy befolyásolták-e az asztalbérlők számát valamilyen módon a vásárcsarnokról felröppenő hírek. Antoni szerint a bérlők száma nagyjából konstans, folyamatosan próbálják a szüneteltetett üzleteket is hasznosítani. Az igazgató azt is tudja már, hogy a csarnok felújítása két szakaszban történik majd meg, amíg a szakemberek az épületen dolgoznak, addig a jelenlegi bérlők a piac nyitott részén, sátrakban lesznek elhelyezve.