Dicsőfi Balázs, Nagy Zsanett és Néher András mérkőznek meg Győr 02-es körzetében

Dömötör Gábor 2025-11-18 13:07:40
Közülük kerül majd ki Fekete Dávid ellenfele. 

Dicsőfi Balázs

Dicsőfi Balázs Mosonmagyaróváron született, és bár hosszú éveket dolgozott nemzetközi környezetben, gyökerei mindvégig erősen kötötték szülőföldjéhez. Pályája figyelemre méltó gyorsasággal ívelt felfelé: 28 évesen gyárigazgatóvá nevezték ki, 30 évesen már egy több országért felelős nemzetközi konszern felsővezetőjeként dolgozott, majd harmincas évei közepére egy világviszonylatban is meghatározó tréning- és szervezetfejlesztési vállalat magyarországi ügyvezetője lett. Dolgozott és élt Svájcban és Ausztriában, és több mint nyolc európai országban szerzett vezetői és munkahelyi tapasztalatot. Három felnőtt gyermek édesapjaként a család, mint a legfontosabb érték számára mindig a stabilitást és a kiszámíthatóságot jelentette.

Fotó: Tisza Párt

A rendszerváltást nem elméleti fogalomként, hanem a magyar társadalom alapvető szükségleteként látja. Meggyőződése, hogy vissza kell állítani az alkotmányos rendet, a közbizalmat és a független önkormányzatiságot, mert ezek nélkül nem lehet tervezhető jövőt építeni. Hisz abban, hogy a vezetés szolgálat, nem hatalmi jog, és szerinte a politika akkor működik jól, ha az emberek szinte észre sem veszik — mert csendben, szakmailag és becsülettel végzi a munkáját.

Különösen fontos számára, hogy a térségben az oktatás valódi, versenyképes tudást adjon, mert csak így lehet a fiatalokat itthon tartani és az ország jövőjét megalapozni. Ugyanilyen hangsúlyt adna az egészségügy rendbetételének is, mert az elérhető, minőségi ellátás nem kiváltság, hanem alapjog. Harmadik kiemelt ügye a közélet tisztasága: szerinte a vezetőknek példát kell mutatniuk méltóságból, emberségből és becsületből, hogy újra helyreálljon a közbizalom és az ország végre tiszta alapokon építkezhessen.

Nagy Zsanett

Nagy Zsanett 46 éves ügyvéd, aki több mint húsz éve él Győrben. Itt szerezte közgazdász és jogász diplomáit, később mérlegképes könyvelőként és adótanácsadóként is képezte magát. 2018 óta saját ügyvédi irodáját vezeti, ahol büntető-, társasági- és ingatlanjoggal foglalkozik.

Gyermekként átélte a rendszerváltás felszabadító erejét, és ma úgy látja, elveszett a nyugodt, európai Magyarország ígérete. Hisz abban, hogy ezt a reményt vissza lehet adni: szabad, biztonságos és tisztességes közélettel.

Jogászként megtanult gyorsan dönteni, tisztán látni és felelősen kezelni a nehéz helyzeteket. A korrupcióval szemben határozott, a gazdasági és jogi összefüggéseket egyaránt érti. Képviselőként ezt a tapasztalatot szeretné a közösség szolgálatába állítani.

A legsürgősebb feladatnak a vasút mielőbbi fejlesztését és az M1 bővítésének felgyorsítását tartja, mert a Győr-Budapest közlekedés ma szinte működésképtelen. Fontos számára az ipari park autóipari függésének csökkentése és új, stabil ágazatok bevonzása, hogy erősödjön a térség biztonsága és kiszámíthatósága. Emellett kiemelten kezeli a megyei kórház fejlesztését, hogy modern, megfelelő kapacitású ellátás jusson a régió minden lakójának.

Néher András

Néher András Győrben nőtt fel, tanulmányait Budapesten végezte, majd dolgozott Londonban és Debrecenben is, de végül hazatért a családjával, mert itt érzi otthon magát. Négygyermekes édesapaként pontosan tudja, mit jelent felelősséget vállalni a jövőért. Tizenöt éve tevékenykedik nagyvállalatoknál, többek között az Audinál, ahol az ellátási lánc biztosításáért és új modellek fejlesztésének támogatásáért felelt. Munkája során megtanulta, hogy csak a valós megoldások számítanak – ezt a szemléletet hozná be a politikába is.

Történészként átlátja a nagy összefüggéseket, ugyanakkor jól ismeri az itt élők mindennapi gondjait is: a közlekedési dugókat, az elnéptelenedő falvakat, a győri központúság miatt hátrányba kerülő településeket. Úgy látja, a körzet legégetőbb problémája az, hogy minden Győrbe koncentrálódik – a munka, az iskola, az egészségügyi ellátás – miközben a peremtelepülések lassan kiürülnek.

Szerinte helyi szinten kell újraépíteni az életet: jobb úthálózattal, átgondolt településfejlesztéssel és olyan tervvel, ami minden településnek esélyt ad. Olyan képviselő szeretne lenni, aki valóban meghallgatja az embereket, és nem fél beleállni a küzdelembe – mert tudja, hogy a változás itt kezdődik, azokkal, akik itt élnek.



Szólj hozzá!

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.