Nem lesz lakópark az Aréna óvoda helyén - ez már biztos, mivel ma egy helyszíni bejárással összekötött sajtótájékoztatón mondták el a városvezetők, hogy tegnap végre elindult az ovi felújítása.

A gyerekek két éve költöztek ki innen a Püspöki Iskola volt Petőfi utcai utcai épületébe. A gyermeklétszám azóta sajnos lecsökkent. Az alapító okirat szerint 240 gyerekről tudnak gondoskodni az Arénában, most 185 gyermek jár az intézménybe.

Az épület felújításának azért volt hányattatott sorsa, mert a terv kivitelezése többe került volna, mint amennyi pénz arra rendelkezésre állt, így csökkentett műszaki tartalommal új terveket kellett készíteni, ezt újra meg kellett versenyeztetni közbeszerzésen.

Tegnap álltak neki a munkának a kivitelező Vulcano Kft. 240 napra vállalta a munkát ezek szerint 2020 november 31-én vághatnak szalagot.

Az EU finanszírozta szombathelyi óvoda felújítási pakkban 644 millió forintot kapott a város. Az Arénára 365 millió forint megy el, ám ez a pénz sem elég a csökkentett műszaki tartalmú tervek megvalósításához. A városnak a zsebébe kellett nyúlnia: 45 millió forintot tedd hozzá a megvalósításhoz.

Az EU finanszírozta TOP-os pályázatokhoz azonban nem lehet saját forrást bevonni. Így ezt úgy oldották meg, hogy egyes elemeket, mint például az ételliftet, bútorokat, kivettek a pályázati anyagból, és azt egy külön beruházásként kezeli az önkormányzat.

De a konyhán is sikerült spórolni. Az ételt ezentúl nem az óvodában főzik, hanem egy másik helyről szállítják, így azt majd csak melegíteni kell az intézményben. Emiatt a megoldás miatt aztán nem kell a főzőkonyhára költeni, ami azt jelenti, hogy 80 millió forintot tudtak ezzel spórolni.
Szólj hozzá!
A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.
Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.
Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.
A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.
A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.
Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.
Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.
Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.
A bejegyzéshez azonban nem lehet hozzászólni.
A polgármester tavaly tett feljelentést az ügyben.
Halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége a vád.
Viszont végre szabadon lehet kommentelni a posztja alatt.
Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.
Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.
Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.
Akár 7 ember is érintett lehet.
A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.
A valóság ritka vendég a politikus online felületein.
