“Csak” 800 millió forinttal volt több a legolcsóbb és egyben egyetlen ajánlat az új szombathelyi piacra, mint amennyi pénz van rá

Farkas Bazsi 2018-11-07 10:18:00
Azt pedig a Mészáros Lőrinchez köthető ZÁÉV tette.

Tegnap írtunk róla, hogy meghiúsult a szombathelyi vásárcsarnok felújítása, legalábbis abban a formában, amiben a városvezetők szerették volna. A tervek minden esetre impozánsak voltak, ezek már 2017-ben publikálták. Egyebek mellett a tetőre telepített növények is lettek volna az új csarnokon. Az elsőre kicsit furán ható megoldást azzal indokolták a tervezők, hogy a csarnok környezetében panellakások vannak, így a lakóknak egy esztétikus kilátást tudnak biztosítani, a zöldfelület ráadásul segít a város levegőjének megtisztításában is. 


A  piacon jó ideje áruló kereskedőket rendesen megosztották a vásárcsarnok tervei. Legtöbben azt panaszolták, hogy a tervekben szereplő északi fal megnyitása abszolút nem ésszerű műszaki megoldás. Az északi szél pillanatok alatt szeméttel borítaná be a csarnokot, ráadásul a tervezők a parkolóban korlátozták a teherautók parkolását. Sok kofának egyszerűen nincsen raktározási lehetősége, így az áru fogyásával,a közelben parkoló platós autóról pótolják azt folyamatosan. Az átépítés után azonban ez a lehetőség megszűnne.

A vásárcsarnok a Fideszes városvezetés egyik jelentős látványberuházása volt, amit köztponti finanszírozásból valósítottak volna meg. Nehéz kiigazodni a számokban, mivel több helyen több számot is olvasni. 

Mi több forrásból is úgy értesültünk, hogy a kivitelezésre, netto 1,2 milliárd forint állt rendelkezésre, az egyetlen kiviteli ajánlat 800 millió forinttal volt több ennél.


Ezt egyébként az a ZÁÉV Zrt. tette, amely Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozik. Mivel a közbeszerzés egyetlen ajánlat esetén érvénytelen, így most újat kell kiírni, persze kérdés, hogy a 800 millió forinttal túllőtt kivitelre így hogyan lesz pénz. 

Több forgatókönyv is van. Előfordulhat, hogy a városvezetők egyszerűen lefújják a beruházást, ezzel pedig egy csettintéssel vetnének véget a lassan több éve tartó hitegetésnek. Második megoldásként módosítják a műszaki tartalmat, ami azt jelentené, hogy az új vásárcsarnok jóval kevesebb modern megoldást tartalmazna, mint amit a látványtervek mutattak.

Kerestük a területért felelős alpolgármestert, a Fideszes Illés Károlyt, ám egyelőre nem értük el. Kérdéseinket elküldtük neki emailben, amint válaszol jelentkezni fogunk. 


 

Akár a belvárosból is kiszabadulhatna

A piacon jártam keltem, amikor az egyik kofával szóba elegyedtem, és meglehetősen ésszerű megoldást vázolt fel nekem, amivel rendezni lehetne a piac helyzetét, a belvárosi parkolással és a 11-es Huszár úti laktanyával együtt. Azt mondta, ez nem csak az ő ötlete, több piaci árus is ezen a véleményen van. 

A mostani vásárcsarnokot, úgy ahogy van, el kellene dózerolni. A helyére aztán lehetne parkolókat, esetleg egy kis parkot építeni. A zöld tető helyett, így lenne zöld felület, a lakótelepnek pedig lenne parkolója, a belvárosba érkezőkről nem is beszélve, akik az aluljárón átsétálva már a Fő tér sarkán találnák magukat. 

Az évtizedek óta elhagyatott 11-es Huszár úti laktanya épületeiben pedig lehetne egy új piacot kialakítani. A laktanya területén van elég hely parkolni, így ezzel sem lenne gond. Sok pesti piac mintájára pedig egy régi épület modernizálásával, lehetne vonzó alternatívát nyújtani a vásárlóközönségnek. 


Lehet, hogy nem is olyan elrugaszkodott ötlet ez? 
 

Szólj hozzá!

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.