Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Dömötör Gábor 2025-11-18 13:59:18
Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Bóka Zsolt győri ügyvéd, a Széchenyi István Egyetem oktatója és három leánygyermek édesapja. Egész életében Győrben élt, ezért pontosan látja, hogyan alakítják a mindennapokat a közlekedési gondok, a hiányzó szolgáltatások és a térségi különbségek. Hisz abban, hogy tisztességes, átlátható döntésekkel lehet élhetőbbé tenni a várost és környékét.

Fotó: Tisza Párt

A rendszerváltást be nem teljesült ígéretnek tartja: meg kell erősíteni a jogállamot, az önkormányzatok önállóságát, és valódi korrupcióellenes fellépésre van szükség. Ügyvédként és oktatóként a jog eszközeivel keres valós megoldásokat.

Legfontosabb feladat a szolidaritási adó felülvizsgálata, mert hiszi, hogy a térségnek igazságos, kiszámítható adózásra van szüksége. Kiemelt ügy számára a 82-es főút elkerülője a biztonságos közlekedésért, valamint egy új uszoda Marcalvárosban, amelyet a családok és a fiatalok évek óta hiányolnak. Fontosnak tartja a Szent Anna Otthon bővítését, a Százszorszép lakópark buszfordulóját, a Győr-Ménfőcsanak-Tényő-Sokorópátka kerékpárutat, az Ipartörténeti Kiállítást és az 1956-os dombormű megvalósítását is. Ezek a fejlesztések a térség egészét érintik, a mindennapi élet biztonságát, a közösségek erejét és a kulturális értékeket erősítik.

Diószegi Judit

Diószegi Judit győri születésű, elkötelezett lokálpatrióta, aki egész életében a köz szolgálatában dolgozott. Negyed évszázadon át hivatásos rendőrként szolgált, a bűnmegelőzés szakértőjeként és trénerként, országos programok fejlesztésében vett részt, kézikönyvek társszerzője és mesekönyvek írója is. Jelenleg a városvezetés munkáját segíti, miközben továbbra is a közösség biztonságáért és fejlődéséért dolgozik.

Számára a rendszerváltás igazi értelme a jogállamiság, a vélemények ütköztetése és a választópolgárok döntéseinek tisztelete – ezek nélkül nincs szabad Magyarország.

Judit hisz abban, hogy a közéletbe most újra azoknak kell belépniük, akik szakértelemmel, empátiával és a közjó iránti elkötelezettséggel képesek hidat építeni emberek, intézmények és települések között.

Legfontosabb feladatának a térség közbiztonságának javítását, a közlekedési hálózat korszerűsítését – különösen a győri vasútállomás és környékének felújítását – valamint a forráselosztás igazságosabbá tételét tartja. Célja, hogy a régió minden települése erősödjön, és a döntéseket végre azok hozzák, akik valóban az itt élők érdekeit képviselik.

Markó Tímea

Markó Tímea 47 éves pénzügyi szakember, közgazdász és közigazgatásszervező, egy gyermek édesanyja. Könyvvizsgáló asszisztensként dolgozik, és hosszú évek óta mozog otthonosan a közszféra és a magánszektor pénzügyi-menedzsment területein. Munkája során alapos gyakorlati tapasztalatot szerzett a jogalkotási folyamatok és a gazdasági döntések működéséről, miközben nap mint nap találkozik azokkal a problémákkal, amelyek a környékbeliek életét is érintik.

Úgy látja, Magyarország csak akkor válhat újra tervezhető, biztonságos és élhető országgá, ha a jelenlegi rendszer valódi megújuláson megy keresztül – ezt tartja a legsürgősebb feladatnak. Empatikus, kitartó és felelősségteljes alkat, aki hisz abban, hogy a képviselet lényege a valódi szolgálat, és szakmai tudását a közösség javára szeretné fordítani.

Három kiemelt ügyet tart fontosnak: a közlekedési és infrastrukturális problémák megoldását, Győr egyoldalú autóipari függésének csökkentését és a gazdaság sokszínűsítését, valamint az állatvédelem és a társadalmi felelősségvállalás erősítését. Olyan képviselő szeretne lenni, aki valóban itt él, és érti, mire van szüksége az embereknek.



Szólj hozzá!

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.

Pintér Bence: eltűnt 1 milliárd 700 millió forint, válasz pedig továbbra sincs a Győr-Szol-tól

„Az idő halad, a becsület fogy” - a múlt heti közgyűlés margójára.

Az állandó stressz árnyoldalai: milyen betegségeket okozhat?

Manapság a stressz életünk elválaszthatatlan részévé vált, mégis sokan nem is sejtik, milyen hosszú távú egészségügyi kockázatokat rejthet magában.

Valami bűzlik a Publicus Vas01-re vonatkozó legutóbbi felmérése körül

Nem tudni ki a megrendelő, a kutatás a mai napig nem került nyilvánosságra az intézet weboldalán, és nem készült felmérés arról, hogy mi van akkor, ha Vámos, Rápli és Czeglédy neve is ott van a szavazólapon.

Szerda délután Győrbe érkezik a Lázárinfó - Fekete Dávid meghívta a barátait

5 órakor a Vásárcsarnoknál bárki, bármit kérdezhet. Állítólag. 

Közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter értékpapír vagyona egy év alatt

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint.