312 millió forintos kikiáltási áron árverezik el az egykor évi több száz millió forintos bevételt termelő VASI AGRO-CENTER Kft. épületét

Farkas Bazsi 2025-11-17 15:23:42
A Pálya utcai telephely került kalapács alá.

Felszámolás alá került a szombathelyi székhelyű, 1993-ban alapított VASI AGRO-CENTER Kft. A Elektronikus Értékesítése Rendszerben megjelent hirdetmény szerint 312 millió 500 ezer forintos kikiáltási áron kínálják a cég Pálya utcai telephelyét, ami magába foglalja 3 emeletes irodaházát, a raktárt, az eladóteret, és az ingóságokat beleértve két elektromos targoncát is.

A cég a 2010-es évek végén évi 400 és 500 millió forint közötti éves bevételi mutatókat produkált. A korábbi tulajdonos és ügyvezető 2020-ban bekövetkezett halála és egy azt követő cég körüli büntető és jogi ügyek tépázták meg a korábban jól menő vállakozást - erről három évvel ezelőtt az akkori egyik tulajdonos, és ügyvezető Sümeghy Anna beszélt a Blikknek.

A nő akkor azt mesélte, hogy nem sokkal azután, hogy édesapja és a cég másik ügyvezetője is elhunyt, egy hitelező jelent meg nála.

Megkereste őt egy ember, aki azt közölte vele – papírt lobogtatva –, hogy édesapja 2014-ben 100 millió forintot kért tőle kölcsön évi 10 százalék kamatra. A biztosíték a Vasi Agro-Center Kft. volt.

Eközben az állítólagos tartozást egy cégre engedményezték, velem pedig olyan papírokat írattak alá, amelyek biztosították a vételi jogukat – mesélte akkor.

Innen aztán egymást érték a feljelentések, és a bírósági ügyek indítása. A cégnél aztán 2023. novemberében rendelte el a felszámolást a Szombathelyi Törvényszék. 

Szólj hozzá!

Cross motorozás: egy sport, ami megragadja a fiatalok figyelmét

A cross motorozás izgalmai túlmutatnak a sebességen és a versenyzésen.

Fegyelmi eljárás indult a mosonmagyaróvári és a dunaújvárosi női kézilabdaklubbal szemben

A licenceljárás során mindkét klub valótlan tartalmú nyilatkozatot küldött be.

Fenntartható vízgazdálkodás műanyag tartályokkal

A víz azok közé a természeti erőforrások közé tartozik, amelyek védelme különösen fontos.

25 tonna azbeszttel szennyezett kőzúzalékot szállítottak el Bükről

4 millió forintot költött el a település a mentesítésre. A polgármester szerint szigorúan követték a veszélyes anyagra vonatkozó protokollt.

Feljelentést tett a Külügyminisztérium a 2020-as lélegeztetőgép-beszerzések miatt

A Legfőbb Ügyészségnek tett feljelentés a Szijjártó Péter által vezetett minisztériumban 2020 márciusában és áprilisában a Covid-járvány elleni védekezés kapcsán, körülbelül 300 milliárd forint értékben lefolytatott, közbeszerzés alóli kivételként kezelt beszerzéseket érinti.

Hargitai István súlyos kérdéseket tett fel a Pintér-kabinetnek, amikről nekünk is eszünkbe jutott egy: a betyárbecsület is lehet közéleti minimum?

A polgármester és stábja kínos válaszok előtt állhat, ugyanakkor fontos tisztázni, hogy mi motiválta az ex-polgármesteri biztos kritikáját. Véleménycikk következik. 

10 gyakori hiba, amit a kezdő DJ-k elkövetnek

Sok kezdő DJ úgy gondolja, hogy egy sikeres klubfellépéshez elegendő elsajátítani a zeneszámok összekeverésének alapvető technikai fogásait, a gyakorlatban azonban számos kevésbé nyilvánvaló részlettel találkoznak.

Bor, zene és hagyomány: csütörtökön kezdődnek a Győri Bornapok

Tizenöt borvidék 45 pincészete érkezik a Dunakapu térre, három napon át koncertek és boros programok várják a közönséget – az idei rendezvény egyben Győr nyári programsorozatát is lezárja.

Ingyenes, vezetett túrán járhatjuk be a győri Városházát augusztus 27-én

A látogatók a dísztermet és a Bisinger termet is megnézhetik, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Nem engedték felszállni a buszra, dühében szétrúgta a megálló üvegét egy nő Enesén

Ezzel 230 ezer forintos kárt okozott, rongálás és garázdaság miatt emelt vádat ellene az ügyészség.

BREAKING: Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett

A pilóta sikeresen katapultált és életben van, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a helyszínre indult.

Néher András: 868 milliárd forintból fejlesztik a magyar energiarendszert

Az alacsony dunai vízállás megmutatta, hogy az energiaellátás biztonságához a hálózat, az energiatárolás, valamint a szél- és geotermikus energia fejlesztésére is szükség van.

Hajtó Péter maga kért hatósági vizsgálatot az Ipari Park Kft.-nél végzett munkája miatt – több más ügyben is feljelentést tett

A független képviselő szerint Pintér Bence állításai nem felelnek meg a valóságnak, közben fiktív foglalkoztatás, hivatali visszaélés, valamint egyes építésügyi és városfejlesztési döntések miatt is a hatósághoz fordult.

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.