Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.
Rendkívüli ülést tart pénteken a győri önkormányzat Városstratégiai Bizottsága,
a téma pedig ismét a Rába-gyár egykori, a tervezett 600 milliárd forintos kulturális negyed leendő területe lesz.
Az októberi közgyűlésen döntöttek arról, hogy kiemelt fejlesztésként kezelik a területet, most pedig arról kell határoznia a bizottságnak, hogy kell-e a terület átminősítése előtt környezeti értékelést végeznie az önkormányzatnak. Ilyenkor előzetes véleményt kérnek ki különféle szervektől, akik érintettek lehetnek. A mellékelt válaszok alapján most a Kormányhivatal jelezte, hogy szerintük egyértelműen szükséges az értékelés elkészítése.
A Győri Nemzeti Színház épülete kész tervekkel és megígért állami finanszírozással a felújításra várt, mikor 2020 tavaszán kiderült, hogy Dézsi Csaba András frissen megválasztott polgármesternek egészen más tervei vannak: a felújítás helyett hatalmas gigaprojektet, 600 milliárd forintos kulturális negyedet álmodott az egykori Rába-gyár területére.
Végül se a felújítás, se a kulturális negyed építése nem indult meg eddig a ciklusban. A színház és a II. János Pál pápa tér megtervezésére még a Borkai-korszakban elköltött kétmilliárd forintot a város, miközben a kulturális negyed előzetes tervei is kétszer, két különböző iroda gondozásában készültek el az elmúlt négy évben, de közben kiderült, hogy a kormány is irreálisnak találja a tervet. A legutóbbi hír a környékről az volt, hogy ötletpályázatot írnak ki a színház előtti, gyalázatos állapotban lévő II. János Pál pápa tér felújítására.
Dézsi szerint biztos, hogy új színházat kell építeni. A polgármester szerint a színház maga 100 milliárdba kerülne, és ez folyamatban van, dolgoznak rajta. 2020-ban egyébként még azt mondta: „Olcsóbb lebontani, s egy újat építeni, mint felújítani a régit.” A belvárosi épület felújítása 40 milliárd forintba került volna a tervek szerint, ami kevesebb, mint 100 milliárd forint.