Nem egyszer foglalkoztunk már a szombathelyi kispályás labdarúgó bajnoksággal. Ez a hobbi sport sok embernek a szórakozása, a 2019-es bajnokságra, ami tavasz-ősz rendszerben van megrendezve 79 csapat nevezett, vagyis több, mint 1000 ember szórakozásáról van szó. Egy biztos, az idei bajnokság emlékezetes marad, de sajnos nem a szép megoldásokkal született gólok miatt, hanem azért mert úgy néz ki, hogy a pályák és a szervezés is elégtelenre vizsgázott.
A szombathelyi Sportligetben felújított salakos pályákat május 5-én vette át az azokat üzemeltető Szombathelyi Sportiskola. A városi kispályás bajnokságot szervező Szombathelyi Szabadidősport Szövetség elnöke gyorsan végig is haknizta a fideszes városvezetéshez közeli médiumokat azzal, hogy mennyire jól sikerültek az új pályák. Nem is sikerülhettek volna rosszul, hiszen azokat, Mészáros Lőrinc vejének, Homlok Zsoltnak a cége újította fel konzorciumban a városi résztulajdonban lévő Prenorral, bruttó közel 930 millió forintért. Igaz ez nem csak a pályákra elköltött pénz, hiszen ebből jut a Sportliget teljes felújítására is. A forrást pedig az Európai Unió biztosítja.
A lényeg azonban, hogy a pályákat műszakilag átadták, átvették, a bajnokság pedig el is indult volna, ám másnap elkezdett esni az eső. A salakon pedig hol állt a víz, hol pedig annyira laza lett, hogy lehetetlen volt rajta játszani.
Többen egyébként úgy vélik, hogy a pálya alól kihagyták az úgynevezett vízelvezető réteget, ami pont azt szolgálta volna, hogy a pályák még esőben is, vagy röviddel a csapadék lehullása után használhatóak legyenek.
A városvezetők újra kimentek szemlézni a pályákat végül arra jutottak, hogy valóban nem használhatóak, így a bajnokság kezdetét halasztani kell. Végül május 20-án, 14 nappal az előre kihirdetett időponthoz képest elindulhatott a bajnokság.
A csapatok öröme azonban így sem volt felhőtlen, hiszen amint jött az eső, a pályák ismét használhatatlanná váltak, és nem csak aznap. Volt olyan, hogy napokkal az eső után még mindig nem lehetett rámenni a pályákra.
A sok elmaradt találkozó miatt a szervezők úgy döntöttek, szombati meccsnapokat is beiktatnak a rendszerbe. A kispályás bajnokságban eddig ilyen nem volt. A bajnokságban ugyanis sok olyan focista is játszik, akik a hétvégén megyei bajnokságokban nagy pályán fociznak, de olyanok is vannak, akik a szomszédos Ausztriában játszanak. A szövetség ezt a levelet juttatta el a csapatvezetőknek.
A felháborodás nem kicsi. Igaz, hogy a június már általában “üres” a nagypálya szempontjából, ám többen úgy nyilatkoztak, hogy pont ez lenne az a hónap, amikor pihenni tudnának a szezon után. Mások azt nehezményezik, hogy a szombat általában munkával telik, így nem fognak tudni kiállni a meccseken, vagy egyszerűen nem is akarnak, mivel a hétvége a családé.
Az indulatok az egekben vannak. Van, aki kijelentette soha többé nem fognak nevezni a bajnokságba, más már ott tart, hogy visszakövetelné a nevezési díjat, ami közel 70 ezer forint csapatonként. De akadt olyan is, aki a szervezőket váltaná le azonnal.
Természetesen kerestem a versenyt szervező Szombathelyi Szabadidősport Szövetség elnökét, Gerencsér Tibort is, aki telefonban többször hangsúlyozta, hogy nem ők a pályák üzemeltetői, ők is az üzemeltető Szombathelyi Sportiskolától kapják a tájékoztatást arról, hogy aznap használhatóak e a pályák vagy sem.
A szombati meccs nappal kapcsolatban azt mondta, hogy volt olyan csapatvezető, aki direkt kérte a hétvégi fordulót, de hát megszokta, hogy a szervezők dolga nem egyszerű, hiszen a résztvevő csapatoknak általában semmi sem jó. Ők megpróbálják a legjobb tudásuk szerint megszervezni és lebonyolítani a városi kispályás bajnokságot.
Na de mi lehet ennek az egész felfordulásnak a hátterében?
A Sportliget projektnek idén januárban álltak neki, szeptemberre kell a munkát befejeznie a kivitelezőknek. Bár a építkezés még nagyban halad, április közepén jelezték, hogy a focipályák készen vannak. Azokat egyébként műszakilag át is adták. A kispályás bajnokság népszerű Szombathelyen, ahogy fentebb írtam több, mint 1000 embert érint. Vagy a projekt kitűnöségét hirdetve, vagy a jó szándéktól vezérelve nem merték megkockáztatni azt, hogy a bajnokságot elhalasszák és a tavaszt kihagyva majd csak az ősszel indítsák útjára azt.
Az pedig már egy másik kérdés, hogy miért volt elvidens, hogy a pályákat salakkal újítsák fel, akkor, amikor az egész Sportligetre 930 millió forintot költenek el.
Tegnap megint esett az eső Szombathelyen. Délután meglátogattam a Sportliget salakos pályáit, amik így néztek ki:
A Haladás műfüves edzőpályája pedig így:
A rendőrség fokozott óvatosságot kér a közlekedőktől.
Érdekes a címben feltett kérdés, és bizonyára mindenki az aktuális hangulatának megfelelően válaszol rá. Az, aki kezében a mobillal éppen egy fontos hívást vár a szerelmétől, bizonyára azt mondja, hogy pozitív, aki pedig álmatlanságtól szenved és késő éjjel olvassa ezt a cikket, azt gondolhatja: negatív.
Túlnyomóan borult, párás, helyenként ködös idő várható, hószállingózás, ónos szitálás, szitálás előfordulhat.
Sok esetben a tervezetthez képest kevesebb mínuszt termelt a cég.
Nem, akkor most megmutatjuk milyen volt a szombathelyi legendás disco.
A szakembert tavaly márciusban nevezte ki kispadjára az együttes, amelyet aztán BL-sikerig vezetett.
Mutatjuk a részleteket.
Helyi szavazás dönt a terület sorsáról.
Szombathelyen 170 ezer forint most a lakbér havi átlaga.
12 milliárd forintot szolidaritási hozzájárulás címén vonnak el. 3 milliárd forintot pedig a Versenyképes Járások Program keretei között vonnának el a várostól.
A 2024 szeptemberében indult oktatási program keretében, eddig Győr és az agglomeráció 8 intézményének 256 óvodása tanult meg korcsolyázni a szezonban.