Szinte senkinek nem kell bemutatni a szombathelyi Nagyszálló történetét. Az épületet 1915-ben nyitották meg, egészen 2005-ig üzemelt, majd ezt követően hosszú álomba szenderült.
2020-ban került ismét a figyelem középpontjába az épület. Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármester még a kampányban tett arra ígéretet, hogy megpróbálják megmenteni az ingatlant. Az elképzelés az volt, hogy az önkormányzat megvásárolja az épületet, így kontrollálni tudja annak további sorsát, majd egy befektető bevonásával felújítják, cserébe a bálterem az önkormányzat üzemeltetésében működött volna.
A felszámoló IGN Rt. röviddel a választások után azzal jelentkezett az elővásárlási joggal rendelkező önkormányzatnál, hogy 597 millió forintért akadna vevő az egyébként 420 millió forintra becsült épületre. A 2020 januárjában megtartott közgyűlés úgy határozott, hogy nem vásárolja meg a megdrágított épületet, így vihette a felbukkant vásárló, a Krosnow Property Kft.
Kerestük a céget, ám budapesti telephelyükön semmi nyoma a vállalkozásnak (vagyis sem cég- sem névtábla nem bizonyítja, hogy léteznének). Próbáltuk elérni az ügyvezető Bencsik Pált, ám itt sem jártunk sikerrel. Korábban azt sikerült kiderítenünk, hogy a Kft. 75 éves ügyvezetője egy Békéscsaba melletti tanyán él.
Azóta sem tudtuk felvenni a Krosnow Property-vel a kapcsolatot. Legutóbb akkor írtunk nekik, amikor úgy értesültünk, hogy a Nagyszálló után komolyan érdeklődik egy osztrák befektető.
Értesülésünk szerint közel 1 milliárd forintért vinné az ingatlant.
Információink szerint a nemrég levonult szakemberek is a jövőbeli tulajdonosváltás miatt végeztek állagmegóvást és takarítást az épületen.
Az ingatlan frissen lehívott tulajdoni lapján egyelőre még nincs változás, a tulajdonos jelenleg is a Krosnow Property kft. Ami az elmúlt két évben láthatóan nem kezdett neki a felújításnak, így szinte biztos, hogy nem azzal a szándékkal vásárolta meg az ingatlant, hogy a szállodát ismét működőképes állapotba hozza.
A szombathelyi önkormányzatnak továbbra is elővásárlási joga van, így ha célegyenesbe kerül a tulajdonosváltás, akkor a közgyűlésnek ismét tárgyalnia kell majd az ügyet.