Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Dömötör Gábor 2025-11-27 09:55:15
Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

A Rába Járműipari Holding Nyrt. jelentősen javította pénzügyi mérlegét 2025 első kilenc hónapjában: az adózott eredmény 6,346 milliárd forintra nőtt a tavalyi 31,7 millió forintról. Az árbevétel 5,7 százalékkal 40,66 milliárd forintra emelkedett, miközben a vállalat több üzletágában visszafogott forgalmat mértek.

Fotó: raba.hu

A harmadik negyedévben a társaság 11,837 milliárd forintos árbevételt ért el, ami 0,9 százalékos bővülés. Az adózott eredmény ennél jóval dinamikusabban, közel nyolcszorosára, 4,21 milliárd forintra ugrott. A javulás fő oka két nagy értékű ingatlanértékesítés volt, amelyek összesen 7,932 milliárd forinttal javították az eredménysort. Az EBITDA (kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredmény) szintén jelentős növekedést mutatott, 9,639 milliárdra nőtt az egy évvel korábbi 3,267 milliárdról.

A csoportszintű üzemi eredmény 7,317 milliárd forintra emelkedett, ugyanakkor talán az a legfontosabb adat, hogy az ingatlanügyletek hatásaitól megtisztítva 615 millió forintos veszteség látható. A vállalat négy üzletága közül kettő forgalomcsökkenést produkált, a Rába Futómű Kft. 4,6 százalékkal, a Rába Járműalkatrész Kft. pedig 11,3 százalékkal maradt el a tavalyi teljesítménytől. A Rába Jármű Kft. ezzel szemben 15,9 százalékos növekedést ért el.

Hetzmann Béla elnök-vezérigazgató szerint a részvényárfolyam erősödése a piaci bizalmat tükrözi, amit az új befektető megjelenése, a Modernizációs Program beruházásai és a folyamatban lévő stratégiai lépések is erősítenek. A vezető úgy véli, ezek a fejlesztések hosszabb távon stabilabb működést és növekedési pályát biztosíthatnak.

A vállalat ugyanakkor óvatos a jövő évi piaci várakozásokkal kapcsolatban: az amerikai vámszabályok, a háborús bizonytalanság és a magas európai gyártási költségek miatt nem számítanak érdemi élénkülésre a haszongépjárműpiacon. A Rába részvényei szerdán 3840 forinton zártak, az elmúlt egy évben 1215 és 4700 forint között mozogtak.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal.