Nagyon szívesen beszámoltunk volna mi is első kézből arról a több mint 1,1 milliárd forint értékű, elsősorban az onkológiai ellátást érintő fejlesztésről, amit ma adott át Kásler Miklós, emberi erőforrások minisztere a Markusovszky Egyetemi Oktatókórházban. Csak sajnos nem kaptunk meghívót az eseményre. Úgy látszik tovább tart a bojkott, amit a polgármesteri kabinetiroda kommunikációs vezetője hirdetett az őket kritizáló sajtó ellen.
Még múlt héten írtuk meg, hogy Molnár Miklós alpolgármester hatásköreinek visszavonása ügyén szétküldött közleménnyel kapcsolatban jelentette ki a kabinetiroda kommunikációs vezetője, hogy az Ugytudjuk.hu szerkesztőségének nem hajlandó azt elküldeni - mint mondta ő dönti el, hogy ki kap a városházáról sajtóanyagot és ki nem. Azután egy másik levélben azt közölték a sajtóval, hogy ezentúl nem küldik ki a képviselők heti programjának tervezetét sem.
Tiltakozunk!
A szombathelyi Polgármesteri Hivatal most már nyíltan bojkottálja az őket kritizáló sajtót. Tegnap, Molnár Miklós alpolgármester hatásköreinek visszavonása ügyén szétküldött közleménnyel kapcsolatban jelentette ki a szombathelyi polgármesteri kabinetiroda kommunikációs vezetője, hogy az Ugytudjuk.hu szerkesztőségének nem hajlandó azt elküldeni. Mint mondta, azt ő dönti el, hogy ki kap a városházáról sajtóanyagot és ki nem.
Persze akár a kórház is jelezhette volna, hogy ünnepség lesz náluk, de a Markusovszkyból általában akkor sem jön válasz, ha kérdezünk valamit.
Szóval meghívó híján nem tudtunk ott lenni az eseményen, ezért csak az MTI-ben közreadott anyagból tudjuk tájékoztatni kedves olvasóinkat:
Kásler Miklós a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház több mint 1,1 milliárd forint értékű, elsősorban az onkológiai ellátást érintő beruházásainak avatásán azt mondta: olyan kulturális és egészségügyi fejlesztések zajlanak, amilyenek "Magyarország eddig ismert 1100 éves történetében még soha".
A vidéki egészségügyi hálózat fejlesztésének része a szombathelyi kórház beruházása, amelynek révén az ottani regionális onkológiai centrum már minden olyan diagnosztikai és terápiás kezelést biztosít, amit az Országos Onkológiai Intézet - tette hozzá a miniszter.
Kásler Miklós beszélt arról is, hogy a magyar onkológiai stratégiáról néhány évtizeddel ezelőtt lezajlott viták után példaértékű ellátórendszer alakult ki Magyarországon. Ennek csúcsintézménye a legmagasabb európai szintű elvárásoknak is megfelel, négy regionális centrum működik az országban, illetve a legtöbb vidéki kórházban van onkológiai osztály is.
A Szombathelyen kialakított regionális onkológiai centrum diagnosztikai és terápiás lehetőségei szinte teljesen azonosak azokkal, amelyek a központi intézetben elérhetőek, csak az ellátott betegségek körében van nem túl jelentős különbség. A betegeknek az új PET/CT beszerzése révén pedig már nem kell Budapestre vagy Kaposvárra utazniuk, ez évente mintegy ezer beteget érint.
A vasi megyeszékhelyen néhány éve a rendkívül magas szintű technológiát jelentő molekuláris patológiai tevékenységet is folytatnak, ami nélkülözhetetlen ma már a korszerű onkológiai terápiákhoz. A miniszter jelezte azt is: még ebben az évben elindul a salgótarjáni kórház onkológiájának fejlesztése is.
Nagy Lajos, a Markusovszky kórház főigazgatója elmondta: a kórház legrégebbi, 90 éves épületében működő sebészeti osztályt 523 millió forintból újították fel. A teljes korszerűsítés jóvoltából a betegek 21. századi körülmények közé kerülnek most már.
Hozzátette: a daganatos betegek diagnosztikáját szolgáló PET/CT, illetve a kemoterápiában alkalmazott CATO-rendszer megvalósítása az onkológiai betegek ellátásához nélkülözhetetlen fejlesztés. A kórház helyszínen kiosztott sajtóközleménye szerint az előbbi 520 millió forintba, az utóbbi 84 millió forintba került.
Hende Csaba (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője arra emlékeztetett, hogy a szombathelyi egészségügyi intézmény hosszú évek óta veszteség nélkül működik, jól gazdálkodva, magas színvonalú gyógyítást biztosít. A 2010 óta eltelt időszakban, a mostanival együtt már meghaladja a 20 milliárd forintot a kórház beruházásainak értéke, ami messze túlmutat a 2002 és 2010 között végrehajtott fejlesztések értékén.
Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP), Szombathely polgármestere azt hangsúlyozta, hogy az egészségügy három tevékenységi területére, a diagnosztikára, a gyógyításra és az elhelyezési körülményekre egyaránt kiterjedő, több mint 1,1 milliárd forint értékű modernizálással nemcsak a kórház fejlődött, hanem a város, a megye és a régió ellátása is.
Nagyon fontosnak nevezte az eszközpark javítását, de hozzátette, hogy "csodálatos eszközökkel sem lehet hivatástudat, empátia, a betegekhez való jó viszony nélkül gyógyítani".
Szólj hozzá!
A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.
Segítséget nem, de vállveregetést kapott a győri rendőrség a Belügyminisztériumtól.
Márciushoz képest viszont már csak 0,2% volt az infláció.
A városvezetés szerint ez lehet a megoldás a dugók megszüntetésére.
A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.
Előbb egy nőt, majd egy férfit támadott meg.
Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.
Ő a katolikus egyház 267. vezetője.
Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek.
Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.
Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.
2 millió 500 ezer forint tűnt el.
5 milliárd forint nem érkezik meg a Markusovszky kórházba.
Az idei körverseny első befutóját adja a folyók városa.