A Magyar Honvédség által közreadott képeken jól látszik, hogy a magyar harckocsizók már a Leopard 2A4-es páncélosokon gyakorolnak.
A katonák az akadályelemek leküzdése mellett a harcjármű fegyverzeti eszközeinek és irányzó műszereinek a használatát is elsajátították - írják a Honvédelem.hu-n.
Mint ismert, a Magyar Honvédség 44 vadonatúj Leopard 2A7+ vásárol. A világ egyik legmodernebbnek harckocsijának számító eszközöket a gyártó Krauss-Maffei Wegmann 2023-ban kezdi szállítani.
Mivel a Magyar Honvédség jelenleg a rendkívül elavultnak számító, 1970-es évek technikáját képviselő T-72-eseket használ, ezért az átképzés gyorsítása érdekében 12 darab Leopard 2A4-es hazánkba érkezett (ezeket a Honvédség csupán lízingeli). A tankcsalád korábbi verzióját képviselő, kiképzési célokat szolgáló járművekből szeptember közepéig 6 darab érkezett, így a gyár szakemberei és osztrák harckocsizók részvételével megkezdődhetett az átképzés.
Felbőgtek a Leopárdok
A Leopard 2A4 harckocsi 3-as számú vezetési gyakorlatán vett részt az MH 25. Klapka György Lövészdandár 11. Harckocsizászlóalja szeptember 22-én, kedden, az ...
Jönnek a Hiúzok
Persze nem ez az egyetlen fejlesztés. A Honvédség a BMP-1-esek másfél évtizeddel ezelőtti kivonása óta nélkülözni volt kénytelen a nehézlövész erők gerincét alkotó lánctalpas gyalogsági harcjárműveket, ezért elengedhetetlen volt a pótlásuk, főleg, ha a eleget akarunk tenni a NATO-kötelezettségeinknek.
Végül a szintén német, de a Rheinmetall cég által gyártott ultramodern, igaz, még élesben nem is igazán kipróbált Lynxekre (Hiúz) esett a választás. A több mint kétmilliárd euró értékű modernizációs program keretében 218 Lynx KF41 harcjárművet kap a honvédség. Az eszközök többségét, 172-öt Magyarországon, Zalaegerszegen fogják előállítani a Rheinmetall és a magyar állam között augusztus 17-én kötött megállapodás értelmében létrehozandó vegyesvállalat üzemében.
A világ egyik legkorszerűbb gyalogsági harcjárművét kapja a Magyar Honvédség
Lynx gyalogsági harcjárműveket kap a Magyar Honvédség, ezzel Magyarország a NATO-kötelezettségeinek tesz eleget - közölte a beszerzés előkészítését koordináló védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos, Maróth Gáspár titkársága szerdán. Közleményük szerint a Rheinmetall Lynx harcjárművek beszerzéséről szóló szerződést szerdán írta alá Korom Ferenc, a Magyar Honvédség parancsnoka és Armin Papperger, a német hadiipari vállalat igazgatótanácsának elnöke Budapesten.
Ismét lesz önjáró tüzérségünk
A Gyurcsány-kormány idején elkövetett rendkívül káros hadsereg-leépítés egyik legfájóbb eleme a Gvozgyika önjáró lövegek kivonása volt. Ezzel gyakorlatilag - néhány elavult tarack és aknavető kivételésel - megszűnt a tüzérség, holott az utóbbi évek tapasztalata mutatta meg - gondoljunk csak a kelet-ukrajnai háborúra - hogy a konvencionális háborúk ideje nem járt le.
Éppen ezért fontos fejlesztés a szintén a német Krauss-Maffei Wegmann által gyártott 24 darab Panzerhaubitze 2000 (PzH 2000) beszerzése.
A technika tehát már nem lehet akadály, most már csak elég katonát kell hozzá találni.