Már tavaly írtunk a szombathelyi Szőlős utca 45-ben épülő társasház ügyéről. A 45-ben egy új társasház épült, mellette a 43-ban pedig egy műemlék védelem alatt álló ház áll. A két ingatlan tulajdonosai enyhén szólva sem jönnek ki egymással.
Az építkezés 2017-ben kezdődött. Egy megújuló energiákkal is foglalkozó cég kezdett építkezésbe, modern hőszivattyús lakásokat terveztek, tíz darabot. Az első kapavágások után fordult a hivatalhoz a szomszéd. A férfi ugyanis azt nehezményezte, hogy szerinte a tervek alapján több szabálytalanság is bekerült az épülő ház terveibe.
A férfi az Ugytudjuk.hu-nak elmondta, ő elsőként a szombathelyi önkormányzatnál támadta meg az eljárást. Azt szerette volna elérni, hogy új tervek készüljenek, a mostani alapján pedig ne épülhessen meg a ház. Mivel az engedélyt a Vas Megyei Kormányhivatal adta ki, a panaszos második körben ide fordult. Lapunknak a szomszéd azt mondta, hogy a hivatal kérelmét elutasította, mondván az építési engedélyt azért adták ki, mert a tervek megfelelnek minden jelenlegi szabályozásnak.
A szomszéd anyagi kártérítést nem követel, azt szeretné elérni, hogy az épület az általa vélt szabályoknak megfeleljen, vagyis ha a bíróság neki adna igazat, akkor a már felépült és kulcsrakész épületet vissza kellene bontani és át kellene építeni. Leginkább azt nehezményezi, hogy az épület felé eső oldala nem tűzfal, hanem ott ablakok, erkélyek vannak, így a társasházból átlátnak az ő házába.
A persekedés 2 éve folyik, közben a kivitelező az engedélyes kiviteli terveket betartva építette meg a házat. 2018 decemberében el is készült az épület. A szombathelyi önkormányzat építési osztálya pedig ki is adta a használatbavételi engedélyt, amit a Vas Megyei Kormányhivatal megfellebbezett, mivel jelenleg is folyamatban lévő bírósági per van az építési engedélyezéssel kapcsolatban. Március 19-én dőlt el, hogy a leendő lakók egyelőre nem költözhetnek be a lakásokba.
Kerestük az építtető cég ügyvezetőjét, aki röviden annyit mondott: mivel folyamatban lévő ügyről van szó, így ő nem kíván nyilatkozni.
Más forrásból úgy értesültünk, hogy mivel a használatbavételi engedély piros jelzést kapott, így a leendő lakók, vagyis a vásárlók sok esetben nem tudnak folyósítani az építtetőnek. A CSOK, lakástakarékpénztári finanszírozáshoz ugyanis elengedhetetlen, hogy a vevőnek meglegyen a lakásra a használatbavételi, majd az ezt követő birtokbavételi engedélye. Ám mivel ez nincs meg információink szerint 100 milliós nagyságrendű összeg lóg a levegőben.
A leendő lakók most azt sem tudják, hogy mikor költözhetnek. Úgy tudjuk, hogy köztük van olyan, aki az elkészült lakás tudatában már felmondta az albérletét, de olyan is akad, aki korábbi lakását eladta már, onnan költözniük kellett, most a négy tagú család, a feleség anyukájánál lakik egy szobában.
Kérdeztük a pereskedő szomszédot, hogy mit a véleménye arról, hogy közel 50 ember nem tud beköltözni a bírósági eljárás miatt. Ő azt mondta, hogy a pert még akkor kezdte, amikor még csak az alapokat ásták, költözésről akkor még szó sem volt. Véleménye szerint a kormányhivatal hibázott akkor, amikor a panasza ellenére hagyta tovább folyni az építkezést, szerinte ugyanis ilyenkor addig nem lett volna szabad tovább engedni a munkát, amíg a vitát nem sikerül rendeznie. Ő csupán a saját igazának szeretne teret kapni. Sajnálja a lakókat, de véleménye szerint nem lettek teljes körűen tájékoztatva, így azt sem tudták, hogy az ingatlan építési engedélyével kapcsolatban pereskedés folyik.
Úgy néz ki egyébként, hogy a társasház lakói is a kormányhivatalra dühösek.
Ők ugyanis azt nem értik, hogy ha érvényes építési engedélyt kapott a beruházás, a terveknek megfelelően épült meg a ház, akkor miért nem kapják meg a használatbavételi engedélyt.
Kerestük a Vas Megyei Kormányhivatalt, tőlük egyelőre nem kaptunk választ.
Hogy mikor lehet pont az ügy végén nem tudni. A kormányhivatal és a szomszéd pere ugyanis már két éve zajlik, a következő bírósági tárgyalás pedig április végén lesz, a Győri Járásbíróság előtt.
Ha neked is van olyan ügyed, aminek megoldásában segítség lehet a nyilvánosság ereje, akkor keress minket emailben, vagy a Facebookon.
Szólj hozzá!
20 éve egy vasat sem költöttek rájuk. Most 1,5 milliárd forint pályázati pénzből újíthatják fel az elemeket.
A motoron rendszám és biztosítás sem volt.
Térdsérülése mellé vakbélgyulladást kapott. Aleksa Novakoviccal a szezon végéig szóló szerződést kötött a klub.
Völgyi Péter pedig a lányok szövetségi kapitánya maradt.
Hiába a minden eddiginél szigorúbb védekezés, a járvány terjed. Pedig még durrogtatást is bevetnek.
Fantomcégekhez szerződtettek közel kétezer munkavállalót.
Máshogy kívánnak emléket állítani a győri keksznek, a balettnek, és a textiliparnak.
A rendbontót vasárnap bilincsben vitték el.
Jön Farkasházi Réka és a Tintanyúl, zenél a Koprive, és a Zabszalma.
Az egyesület friss közleményében a szombathelyi önkormányzattól kér további anyagi támogatást, és átláthatóságot ígér.
"Kocsifutással" fizették ki a dolgozók bérét.
A Győri Művészeti és Fesztiválközpont agóniája kapcsán forrt fel a hangulat a Városháza Dísztermében.
Fának ütközött a kocsikkal.
Nem is olyan régen úgy gondoltuk, hogy a modern technológia nem léphet be a szülői élet mindennapjaiba.
Nem ilyen vendégeket vár az ember.
A rendőrök hiába kérték, nem igazolta magát a férfi.
Manapság online megjelenés nélkül nem igazán tud talpon maradni egy vállalkozás. Az internetes jelenlét egyszerre hatalmas lehetőség és veszélyforrás is: ha jól csináljuk, rengeteg emberhez eljuthat a termékünk vagy szolgáltatásunk, ám egy rossz stratégiával örökké a konkurensek árnyékába szorulhatunk.