Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket!
Öltönyösök, kötélugrók, beszédek és sportbemutatók - így adták át tavaly október 11-én, vagyis 2 nappal az önkormányzati választások előtt Szombathelyen a Sportligetet. A beruházás, amire az Európai Unió adott forrást, közel 1 milliárd forintba került és a Homlok Zrt. a Prenorral konzorciumban végezte el a munkát.
A Liget kivitelezése már az első pillanattól kezdve problémás volt. Megállt a víz a salakos labdarúgó pályákon, így azok már egy kisebb eső után is használhatatlanná váltak. A városi kispályás labdarúgó bajnokságot a Király Sportlétesítménynek kellett befogadni a pályák játékra való alkalmatlansága miatt.
Információink szerint a pályák alól kihagyták a vízelvezető réteget, de minden biztosat majd csak akkor lehet tudni, ha elkészül a független szakértői vélemény.
De nem csak a foci pályákkal voltak gondok. A teniszpályákra az átadás után 25 tonna salakot kellett ráhordani. A sportolók pedig arra is panaszkodtak, hogy az alapvonalak mellé közvetlen lettek lerakva olyan műszaki szekrények, amik akadályozzák a teniszezést.
10 hónapja, hogy az előző városvezetés átadta a Sportligetet, az újonan épült klubház azonban azóta nem használható. A területen ugyan van egy régi épület, ám abban a ligetet karbantartó szakemberek felszerelése van. Jelenleg sem mosdó, sem használható wc nincsen a Sportligetben.
Úgy tudjuk, hogy az épületnek azért nem tudnak használatbavételi engedélyt adni, mivel egész egyszerűen nincsen neki helyrajzi száma.
Szóval úgy sikerült megépíteni a klubházat, hogy a terveken ugyan szerepel, ám az épület hivatalosan nem is létezik.
A pályák 15 éves használatára aláírta a szerződést a Szombathelyi Sportiskola és a Haladás VSE tenisz szakosztálya. Az pedig már használat közben derült ki, hogy további hiányosságai vannak a pályáknak. A hálótartó oszlopok már most kimozdultak, azok ugyanis nem lettek lebetonozva a kialakításkor. De folyamatosan bosszúságot okoz a kerítés alatt kiguruló teniszlabda is. Az ugyanis nem ér le a talajig.
De ami ennél is szürreálisabb, hogy úgy kell a sportolóknak használnia a pályákat, hogy nincs öltöző, mosdó, wc, de még csak ivóvízvételi lehetőség sincsen. Hallottunk olyan esetről, hogy egy utánpótlás sportoló rosszul lett a Napon, de vizet csak a pálya öntöző rendszeréből tudtak venni, hogy felfrissítsék.
Egyelőre nem tudni, hogy ez az állapot mikor változhat meg. A pályákat hosszú lejáratú bérletbe kapó Haladás tenisz szakosztály pályamunkásai a napi működéshez szükséges karbantartásokat elvégzik, de nagyobb javításokat garanciában a kivitelezőnek kellene megcsinálni.
Ahogy fentebb is írtam, a szakértői vélemény elkészítése folyamatban van. Amint elkészül, az önkormányzat elkezdheti behajtani azokat a garanciális munkákat, amik szükségesek.