Pintér Bence a Tiszta Szívvel a Városért Egyesület polgármesterjelöltje lesz a 2024-es önkormányzati választáson.
Kedden ülésezett a győri közgyűlés, amely többek között a partnerségi egyeztetésről szóló rendelet hatályon kívül helyezését is tárgyalta, mivel magasabb szintű jogszabály rendelkezett az ügyről. Partnerségi egyeztetés folyt például a győrszentiváni földek veszélyes ipari területté minősítéséről, tavaly augusztusban egy ennek keretében meghirdetett lakossági egyeztetés után lett ügy az Ipari Park tervezett bővítéséből.
A rendelet kivezetése után csak országos szintú partnerségi egyeztetést kéne tartani, de a szentiváni civilek állásontja szerint nem lenne muszáj az új jogszabály miatt kivezetni a helyi rendeletet,
Dr. Balog-Farkas Renáta jogász, a szentiváni civilek képviselőjelöltje szerint ugyanis a magasabb jogszabály még konkrétan ki is mondja, hogy ha van helyi rendelet, annak alapján is le kell folytatni partnerségi egyeztetést, magyarán szólva egyáltalán nem muszáj eltörölni a rendeletet. A napirendi pont tárgyalásának elején egyébként felálltak, és végig állva maradtak a „STOP GIPZ” pólót viselő szentiváni civilek.
Pollreisz Balázs (MSZP) szólalt fel először, aki azt kérte, hogy a továbbiakban is mindenképpen legyen személyes egyeztetés ilyen ügyekben. Sik Sándor (Fidesz) szentiváni képviselő, a Városstratégiai Bizottság elnöke is hasonló szellemben szólalt fel. Pollreisznek azzal reagált Dézsi, hogy MSZP-s; Sik hozzászólásába pedig beleszólt, azt mondva, hogy a fideszes képviselőt megtévesztették. Balla Jenő (független) arról beszélt, hogy Győrnek fejlődnie kell, de be kell vonni a civileket a döntéshozatalba.
Dézsi ezután kijelentette, hogy ennyire nyitott városvezetés még nem volt Győrnek, és ő volt az első, aki a szentivániakkal egyeztetett.
Ez érdekes állítás, hiszen Dézsi polgármester nem volt ott a partnerségi egyeztetés élő fórumán, majd nem ment el a szentivániak által szervezett fórumra se, amelyen Sik Sándor és a jegyző képviselte az önkormányzatot. Dézsi polgármester egyszer fogadta irodájában a szentiváni civilek képviselőit tavaly ősszel, akkor sem tudott róla, hogy őket is hívták a szervezők és idén se ment el, amikor vízminőség-vizsgálat eredményének bemutatására hívták. Eközben a polgármester több alkalommal is külföldről fizetett, profi provokátornak hívta őket, akik megfélemlítik a szentivániakat, illetve egy költséges – és végül sikertelen – jogi eljárással a város pénzéből próbálta levédetni a civilek által használt Szívügyünk Szentiván nevet.
Balla Jenő, Pollreisz Balázs és Glázer Tímea nemet nyomott a szavazáson, Hajtó Péter tartózkodott. MInden más jelenlévő képviselő, tehát SIk Sándor is igent nyomott a rendelet hatályon kívül helyezésére.