A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala elutasította a győri önkormányzati tulajdonban lévő Győri Térségfejlesztési és Projektmenedzsment Kft. (a bejelentő) „Szívügyünk Szentiván!” és „Szívügyünk Győrszentiván!” szókapcsolatra vonatkozó védjegyoltalmi bejelentését – adta hírül Facebookon a szentiváni civilek helyi képviselőjelöltje, Dr. Balog-Farkas Renáta.
Posztjából, illetve a lapunk által is kézhez kapott határozatokból kiderül: Dézsi polgármester tudta, hogy a „Szívügyünk Szentiván!” szlogent használják a civilek, a körülményekből pedig világos, hogy
„a bejelentő a védjegy kizárólagosságából fakadó jogokkal vissza kívánt élni, azokat arra kívánta használni, hogy másoknak érdeksérelmet okozzon, hiszen az előzőekben kifejtettekből következően nem feltételezhette alappal azt, hogy védjegybejelentése nem sérti az észrevételt tevők érdekeit. A bejelentő csalárd szándékára lehet következtetni az események időbeni egymásutániságából és a védjegybejelentések időpontjaiból is.”
Tavaly novemberben és decemberben számoltunk be róla, hogy Dézsi Csaba András győri polgármester október elején elindítatta az eljárást négy név, köztük az Ipari Park bővítése ellen tiltakozó civilek által használt Szívügyünk Szentiván levédetésének ügyében. A levédési folyamatot az önkormányzati tulajdonú Győri Térségfejlesztési és Projektmenedzsment Kft. (GYTP) kezdte meg négy szlogenre:
- Szívügyünk Szentiván!;
- Szívügyünk Győrszentiván!;
- Szívügyünk Nadorváros! (ez Dézsi egyéni körzete);
- Szívügyünk a Környezetvédelem!
A polgármester nem állt meg itt, november 14-én ugyanis újabb védjegybejelentés érkezett újabb tizenhat „Szívügyünk”-kezdetű szlogenre az önkormányzati cégtől, amellyel így már a város minden környékét lefedi a polgármester (Adyváros, Belváros, Gyirmót, Szabadhegy, KIsmegyer, Jancsifalu, Likócs, Marcalváros, Ménfőcsanak, Bácsa, Sárás, Pinnyéd, Révfalu, Sziget, Újváros). Mindezt a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala keresőjében bárki ellenőrizheti, ha a legalsó keresősávba beüti a „Szívügyünk” szót.
Mivel egy ilyen eljárásra négy áruosztály levédetése esetén a díj 150 ezer forint, ezért úgy néz ki, hogy
immár 3 millió forint közpénzt költött a város arra, hogy levédesse ezeket a szlogeneket, az ügyvédi díjról nem is beszélve.
Azért is érdekes ez, mert magát a „Szívügyünk Győr” szlogent egyébként nem a város, hanem Dézsi Csaba András magáncége, a Heart Care Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. birtokolja (2021. szeptemberében jelentették be, 2022 márciusában hagyták jóvá a kérelmet), miközben a szlogen maga 2020 októberében a város hivatalos szlogenjévé vált. Később megtudtuk, hogy a város nem fizet Dézsi cégének a szlogen használatáért.
Támogasd a hatalomtól független újságírást! Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így. Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét. Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. Köszönjük! |