Hiába írtunk a minap okosbuszmegállókról, egyelőre nem amiatt fő a győriek feje, hogy van-e wi-fi a buszmegállóban, hanem inkább azért, mert nem nagyon megbízhatóan járnak a buszok.
A közösségi médiában jelzettek, illetve a szerkesztőségünkbe eljutó panaszok nyomán a probléma tényleg széleskörűnek tűnik: a győrszentiváni vonalaktól kezdve a 2-es, a 11-es, 14-es, 19-es, 22-es buszokon át az ingyenes Citybuszig egy sor forgalmas vonalon maradtak ki rendszeresen a buszok,
Egész héten próbáltuk kideríteni, hogy mi lehet az oka a kimaradásoknak, de a győri buszokat üzemeltető régiós volántársaság, az ÉNYKK írásban szerdán megküldött kérdéseinkre nem válaszolt. Telefonon kétszer is azt közölték, hogy az ezért felelős személy nincs az irodában, kérdésünkre pedig, hogy mikor lesz elérhető, azt a választ kaptuk, hogy „a következő napokban, hetekben” fontos konzultációkon vesz részt.
Mi lehet mégis az ok?
Az ÉNYKK válaszának hiányában csak találgatni lehet az okokról. A közösségi médiában többször is elhangzott, és nekünk is több, a területre rálátó forrás megerősítette, hogy
A másik ok a járműpark állapota lehet: mint arról korábban is írtunk, az ellenzék is felrótta a városvezetésnek, hogy hat-nyolc éve nem került új busz a városba, a buszok átlagéletkora pedig 24 év – ennek megfelelően gyakoriak a meghibásodások is, a menet közben kieső busz pedig nyilván nem tud megérkezni a következő megállóba.
Magyarázat tehát sokféle lehet – és amint hallunk valamit a szolgáltató felől, az ő álláspontjukat is közöljük –, ez azonban nem vigasztalja azokat a győrieket, akik megvették a bérletet, és így sem tudnak bejutni az iskolába vagy a munkahelyükre.
Önkormányzat: várjuk a havi jelentést
Az ügyről megkérdeztük az önkormányzatot is: az érdekelt minket, hogy értesültek-e a problémáról, terveznek-e lépéseket tenni az ügyben. A következő rövid választ kaptuk:
„Az ÉNYKK havi jelentésben tájékoztatja Győr Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának jegyzőjét a városi közösségi közlekedést érintő információkról. Amennyiben a szerződésben foglalt kötelezettségnek a szolgáltató nem tesz eleget, az Önkormányzat a szerződés szerinti jogait gyakorolja.”
Ez a gyakorlatban valószínűleg azt jelenti, hogy a társaságnak kötbért kell fizetnie a város részére, amennyiben nem tesz eleget a szerződésben foglalt kötelezettségeknek.