Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket!
Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság megbízásából a Természetfilm.hu Tudományos Filmműhely egy oktatófilmet készít, mely az INTERREG V-A Ausztria-Magyarország Együttműködési Program ATHU077 - WeCon megnevezésű projektje keretében valósul meg.
A film az Őrség vízfolyásainak gazdag, de nehezen megfigyelhető élővilágát hivatott bemutatni a négy főszereplő magával ragadó történetén keresztül. Lili, az érdeklődő, nyitott, kalandvágyó iskolás lány nagyapja, Károly papa vezetésével ismerkedik a vizeket benépesítő élőlényekkel. Közülük két rokonszenves tegzes lárva, Pozdorján és Gamandor fejlődését követhetjük a film tíz, rendkívül fordulatos epizódja során egészen a rajzásig, vagyis a kifejlett tegzesek repüléséig.
Ám az akciódús forgatókönyv mozgóképre vitele még folyamatban van, és a forgatás nem kis kihívást jelent az egész stáb számára. Az emberi szereplőket alakító színészek a legnagyobb hőségben, esetenként az ártéri szúnyog hadak ostroma ellenére is teljes átéléssel játszanak. A főszereplő tegzeseket és az egyéb vízi lényeket ábrázoló jeleneteket a terepen rögtönzött stúdiókörülmények közt veszik fel akváriumban, mielőtt visszaengednék őket természetes élőhelyükre. Az operatőrök és a hangmérnök is derekasan helytállnak a nomád körülmények közepette, hogy a képi, illetve a hanganyag is lenyűgözze majd a célközönséget. Az emberi tulajdonságokkal felruházott pataklakók érzéseinek átélhetőségét animációk fogják segíteni, melyek hosszas grafikai utómunkával kerülnek a felvételekre.
Az egyedülálló ismeretterjesztő és szemléletformáló film várhatóan év végétől lesz elérhető az iskolák számára. Az öt-tíz perces epizódok könnyen beépíthetőek az iskolák napirendjébe, az egyes részek közti megszakítások pedig hetekig fenntartják a gyerekek kíváncsiságát a történet folytatása iránt. Így szinte észrevétlenül szeretik majd meg az édesvízi élővilág egyébként ritkán szem elé kerülő, apró képviselőit.
Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.