Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt., mint fő részvényes rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezte a Rábánál december 3-ára, amelyen vezető tisztségviselők cseréjéről kívánnak dönteni. A közgyűlési előterjesztés szerint Pintér István elnök mellett az igazgatóságból Wáberer György Pétert, Sebők Rolandot, Tóth I. Tamást és Toperczer András Ákost hívják vissza, helyükre a december 4. és 2021. május 19. közötti időszakra igazgatósági tagnak javasolják Lang-Péli Évát, Csüllög Nórát, Majoros Csabát és Mráz Dániel Emánuelt – emlékeztet az MTI. (A témáról korábban mi is beszámoltunk.)
A Fidesz-közeli Nézőpont Intézet vezetőjének testvére is bekerülhet a győri Rába igazgatóságába
A közgyűlési előterjesztés szerint december 3-i hatállyal Pintér István elnök mellett Wáberer György Pétert, Sebők Rolandot, Tóth I. Tamást és Toperczer András Ákost hívják vissza. A december 4. és 2021. május 19. közötti időszakra igazgatósági tagnak javasolják Lang-Péli Évát, Csüllög Nórát, Majoros Csabát és Mráz Dániel Emánuelt - közli az MTI.
Az előterjesztés szerint visszahívják a felügyelő bizottság elnökét és az audit bizottság tagját, Pafféri Zoltán Lajost, valamint a felügyelő és az audit bizottság egyik tagját, Kanta Tündét, helyükre 2022. április 30-ig elnöknek és az audit bizottság tagjának Lepsényi Istvánt, a felügyelő és az audit bizottság tagjának Szabó Sándor Józsefet javasolja az MNV. Az MNV Zrt. a Rába 74 százalékos tulajdonosa. A Rába csoport az idei harmadik negyedévet 267 millió forint adózás utáni veszteséggel zárta, ami jóval kedvezőbb a második negyedév egymilliárd forintot meghaladó veszteségénél, és kisebb a tavalyi harmadik negyedév 429 millió forintos veszteségénél is - közölte szerdán gyorsjelentésében a járműipari vállalat.
Az első kilenc hónap vesztesége 2,168 milliárd forint lett, szemben az előző év azonos időszakában elért 425 millió forint nyereséggel. Üzemi szinten nyereséges volt a Rába csoport a harmadik negyedévben, amikor 64,9 millió forintot ért el, szemben a tavalyi harmadik negyedév 36,5 millió forintos üzemi veszteségével. Az első kilenc hónapban 1,04 milliárd forint veszteséget könyvelt el, míg tavaly ugyanebben az időszakban 1,19 milliárd forint üzemi nyeresége volt. A csoport árbevétele 16,9 százalékkal 8,5 milliárd forintra csökkent a harmadik negyedévben, az első három negyedévben pedig 26,8 százalékkal 27,8 milliárd forintra csökkent az árbevétel a tavalyi év azonos időszakához képest.
A Rába erősen exportorientált vállalat, stratégiai exportpiacai az EU, a FÁK-országok és az Egyesült Államok. A Rába részvényeit a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában jegyzik. A papír a pénteki kereskedést 1050 forinton zárta, az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyama 1245, a legalacsonyabb 666 forint volt.