Lassan elérünk 2020 végére. Nem volt ez az év se nem rövid, se nem könnyű, viszont rengeteg olyan cikkel jelentkeztünk nap mint nap, amelyek talán segített egy kicsit átvészelni ezt a történelmi időszakot. Szilveszterhez közeledve úgy döntöttünk, hogy minden nap összeszedjük nektek, hogy melyik anyagaink tetszettek a legjobban az olvasóinknak egy adott hónapban. Júniussal folytatjuk a sorozatunkat.
1. Emelkedő üzemanyagárakkal indult a nyár
Sokan nem örültek neki, amikor június 17-én kiderült, a következő hónaptól jelentősen növekednek majd az üzemanyagárak. A koronavírusjárvány után várható volt, hogy egyre többen kezdenek ismét közlekedni, amivel az állam növelni tudja bevételeit. Így jött az adóemelés, 12,7 forinttal drágult a gázolaj és 6,35 forinttal nőtt a benzin bruttó ára.
A kormány megemeli az üzemanyagok adóját, júliustól csak emiatt a benzin literje 6, a gázolajé pedig 12 forinttal lesz drágább
Immár biztosra vehető, hogy július 1-től az adótartalom emelkedése miatt 12,7 forinttal drágul a gázolaj és 6,35 forinttal nő a benzin bruttó ára - írja a Népszava. A lap becslése szerint június 15-ével bezárólag mintegy 29 dollárra jön ki az Európában irányadó, Brent típusú nyersolaj negyedéves hordónkénti átlagára.
2. Megérkezett a jó idő, felborult a MÁV menetrendje
A nyár elején történt az is, hogy megváltozott a MÁV menetrendje. Sok helyen nem éreztek a változásokból, viszont néhány esetben úgy megkeveredett a járatok rendje, hogy szinte lehetetlen volt átlátni. Így történt például a Szombathely-Pécs vonalon, ahol a változtatások után három átszállásra kellett készülnie az utazóknak.
A MÁV új menetrendjével ezentúl három átszállás kell majd, hogy Szombathelyről eljussunk Pécsre
A tegnap este jelent meg a MÁV-Start június 6-tól érvényes menetrendje, ami miatt már most nem egy szervezet emelte fel a hangját, az utasok pedig zúgolódnak, ami nem csoda. A Magyar Közlekedési Klub szerint az új menetrend a legsúlyosabb botrány kategóriájába tartozik, mely „totálisan tönkreveri egész térségek közösségi közlekedését", a Közlekedő Tömeg pedig közlekedéspolitikáért felelős államtitkár lemondását követeli.
3. Szombathely egyik képviselője visszakövetelte a koronavírus elleni küzdelemre felajánlott képviselői keretét
Sokan nem tudtak szónélkül elmenni amellett, hogy Takátsné Tenki Mária, a szombathelyi közgyűlés képviselője bejelentette: szeretné visszakapni a képviselői keretét, vagyis azt a pénzt, amit korábban a szombathelyi Fidesz-frakciójának tagjai felajánlottak a koronavírus elleni küzdelemre. Horváth Attila (Éljen Szombathely!) költségvetésért is felelős alpolgármester az ülést követően azt mondta, hogy megdöbbentő, hogy egy városi képviselő visszaköveteli a jótékony célra, a járvány elleni védekezésre felajánlott (köz)pénzt, Horváth álláspontját a kommentelőink is visszhangozták.
Visszaköveteli a koronavírus elleni küzdelemre felajánlott képviselői keretét Takátsné Tenki Mária
Nem mindennapi közjáték zajlott tegnap a szombathelyi Gazdasági és Jogi Bizottság ülésén. Takátsné Tenki Mária képviselő ugyanis azzal állt elő, hogy szeretné visszakapni a képviselői keretét, azt a pénzt, amit korábban a szombathelyi Fidesz-frakciójának tagjai felajánlottak a koronavírus elleni küzdelemre.
4. Mestervizsgán buktatás, személyes ellentétek és bosszú a Bartók Béla Zeneiskolában
Arról is júniusban adtunk hírt, hogy kirúgták Rác Gábort, a Bartók Béla Zeneiskola hegedűtanárát, Pulay Teréz igazgatóhelyettest pedig lefokozták. A történet akkor indult, amikor a zeneiskola igazgatója saját kérésre részt vett Pulay Teréz igazgatóhelyettes mestervizsgáján, majd olyannyira lepontozta a pedagógust, hogy a jelölt végül nem felelt meg a háromtagú bizottság előtt. Az Oktatási Hivatal később helyt adott a fellebbezésnek, így Pulay Teréz megismételheti a védését egy másik bizottság előtt.
Kirúgták a szombathelyi zeneiskola tanárát, mert felszólalt a kollégája védelmében
Kirúgták Rác Gábort, a Bartók Béla Zeneiskola hegedűtanárát, Pulay Teréz igazgatóhelyettest pedig lefokozták - írja a Savaria Fórum. A történet akkor indult, amikor a zeneiskola igazgatója saját kérésre részt vett Pulay Teréz igazgatóhelyettes mestervizsgáján, majd olyannyira lepontozta a pedagógust, hogy a jelölt végül nem felelt meg a háromtagú bizottság előtt.
Később interjút is készítettünk Rác Gáborral, aki akkor azt mondta, nem bánta meg, hogy kiállt a kollégája mellett.
Rác Gábor: Ha újra kezdhetném, akkor is szóvá tenném az igazságtalanságot
Hétfő híre volt, hogy kirúgták állásából Rác Gábort, azt a hegedűtanárt, aki a szombathelyi Bartók Béla Zeneiskolában tanított. Rác hozta nyilvánosságra azt az esetet, mikor is Pulay Teréznek, az iskola igazgatóhelyettesének mestervizsgáján saját kérésére, bírálóként részt vett Czenek László, az iskola igazgatója is.
5. Kásler Miklós bejelentette, nincs pénz a szociális dolgozók jutalmára, hiába álltak helyt a koronavírus alatt
Olvasóink amellett sem tudtak elmenni szótlanul, hogy Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere a Facebook-oldalára feltöltött 6 perces videóban beszélt arról, hogy a magyar egészségügy helytállt a koronavírus időszakában, csakúgy, mint a nemzet egy forradalom idején. Szóba került az egészségügyben dolgozóknak tervezett bruttó 500 ezer forintos jutalom is, amit azonban a szociális szféra nem fog megkapni.
Kásler Miklós: nincs pénz a szociális dolgozók jutalmára, hiába álltak helyt a koronavírus alatt
Kásler Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztere a Facebook-oldalára feltöltött 6 perces videóban beszélt arról, hogy a magyar egészségügy helytállt a koronavírus időszakában, csakúgy, mint a nemzet egy forradalom idején. Szóba került az egészségügyben dolgozóknak tervezett bruttó 500 ezer forintos jutalom is, amit azonban a szociális szféra nem fog megkapni.