Ma reggel fél kilenckor a Kőszegi Járásbíróságon találkozott Dénes József (független) Csepreg visszahívott alpolgármestere, jelenlegi önkormányzati képviselője, Horváth Zoltán (független) a város polgármestere és Balogh László jegyző.
Felbolydult a politikai élet Csepregen: összeveszett az alpolgármester és a polgármester
Mi folyik itt Csepregen? - kérdeztük tavaly októberben, mikor kiderült, hogy a Vas megyei kisvárosban a korábban a Fidesz színeiben induló, majd függetlenként továbbra is a kormánypárt által támogatott polgármester, Vlasich Krisztián a saját csapatából kapott kihívót a fiatal Horváth Zoltán személyében, aki aztán meg is nyerte a választást.
A polgármester és a jegyző külön-külön jelentette fel a képviselőt rágalmazás miatt.
A bíróság elsőként a békéltetést kísérelte meg. Ez azonban nem nyilvános, így a szereplőktől csak a tárgyalótermen kívül tudtunk kérdezni.
Horváth az Ugytudjuk.hu-nak elmondta, hogy szerinte Dénes folyamatosan valótlanságokat állít róla blogján és a Facebook-oldalán is.
- Politikusként kénytelen vagyok eltűrni a kritikát, azt azonban nem, hogy folyamatosan bűncselekményekkel vádoljanak, amiket természetesen el sem követtem. Ha valamit sokszor mondanak el, annak hiába nincsen valóságalapja, az emberek előbb-utóbb elhiszik. Dénes közel 30 ilyen állítást tett velem szemben, ezt ma mind fel is soroltam a bírónőnek - mondta a polgármester.
- Többek között azt nehezményezi a polgármester, hogy én hazudógépnek, korrupt tolvajnak és báb polgármesternek neveztem. A bíróságon elmondta, hogy ezek közül csakis a báb polgármestert mondtam és ezt tartom is - kezdte így Dénes József, az Ugytudjuknak. Amúgy ez az én véleményem, aminek kinyilvánítására az Alaptörvény jogot biztosít, ez ugyanis a véleménynyilvánítás szabadsága. Mindezt azért gondolom, mert a polgármester szerintem a jegyző bábja, annak a jegyzőé, aki teljhatalommal irányítja Csepreget. És, aki lehetetlenné teszi, hogy mint képviselő áttekintsem, hogy mire ment el az a 2 milliárd forint, amit a város fejlesztésre kapott. A mai napig nem tudjuk, hogy mi került 100 millió forintba a Malom kert rendbe tételén, vagy miért került 153 millió forintba egy olyan kerékpárút, amin híd sincsen.
A bíróságon én elmondta, hogy részemről nincs akadálya a békülésnek, ám amit írtam azt továbbra is fenntartom - zárta szavait Dénes.
Kerestük Balogh László jegyzőt is, ám ő nem kívánt nyilatkozni.
A békéltetés egyébként mindkét esetben eredménytelen volt, a felek március 16-án ismét találkoznak a bíróságon, akkor már a tárgyalás kezdődik meg.
A közügyeket érintő kérdésben egy politikusnak tűrnie kell
Épp a múlt héten volt egy hasonló eset, amit a Szombathelyi Törvényszék tárgyalt. Ebben az ügyben Randóti Ákos, Győr fideszes alpolgármestere jelentett fel egy Facebook-felhasználót, amiért az fasznak nevezte egy bejegyzésben.
A másodfokú bíróság bűncselekmény hiányában felmentette a kommentet író férfit. A bírói indoklás az volt, hogy egy közszereplőnek, a közügyeket érintő kérdésekben tűrnie kell mindennemű kritikát. A bíróság azonban azt is kijelentette, hogy a fasz jelző kétségtelenül vulgáris.