Különleges kezdeményezéssel állt elő az Egri Ügyek szerkesztősége: Sior, az Egri Ügyek állandó karikatúrarovatának szerzője: életében először licitre bocsátja eredeti, kézzel rajzolt karikatúráit – méghozzá egy igazán nemes cél érdekében. A Sior és az Egri Ügyek közös jótékonysági aukciójának teljes bevételét Iványi Gábor közösségének, a MET-nek ajánlják fel, hogy támogassák az egyház emberfeletti küzdelmét a legelesettebbekért.
Sior ezt a levelet küldte az olvasóknak:
"Kedves Olvasók!
Eddig az általam papírra vetett karikatúrák nem kerültek megőrzésre. Most azonban egy jó ötletünk támadt a szerkesztőkkel. Licitre bocsátjuk őket, aukcióra! Ha valaki szeretne eredeti SIOR rajzot, most boldog tulajdonos lehet! Az aukció teljes bevételét Iványi Gábor egyházának küldenénk el azért, hogy támogassuk ember feletti küzdelmét az elesettekért, szegényekért! Ha tehát szeretnének egy rajzot és ezzel párhuzamosan segíteni egy nemes küzdelmet, akkor megérkeztek a jó állomásra!
Kérem segítsenek! A rajzok minimális kikiáltási ára 3000 forint lenne, de ha valaki többet adna, akkor erre is van mód, sőt, kérjük is, adakozzanak! Azért állapítottunk meg egy ilyen árat, hogy bárki megengedhesse magának az eredeti művészet luxusát, pénzzen ne múljon a dolog!
Ha többet adna arra is van lehetőség. A rajzokat folyamatosan küldöm majd haza Skóciából és kollégáim folyamatosan töltik fel az új alkotásokat.
Köszönettel a humanizmus és a szerkesztőség nevében!"
A licitálók így nemcsak egyedi műalkotásokhoz juthatnak, hanem közvetlenül járulhatnak hozzá a hajléktalanokat, rászorulókat, üldözötteket segítő közösség működéséhez. Az akcióval egyszerre szeretnének lehetőséget adni a támogatásra és hidat verni az olvasók, a művészet és a humanizmus között.
Az első darabok az Egri Ügyek aukció felületen érhetők el.
Licitálni a képek alatt kommentben, hozzászólásban lehet. Aki nem szeretne nyilvánosan licitálni, illetve nincs Facebook-profilja, az elküldheti ajánlatát a info@egriugyek.hu címre. A licitet december 14-én este 20 órakor zárják.
5 perc türelmi idő:, azaz az utolsó licittől számolva 5 percen belül még lehet felül licitálni. Ez a +5 perc automatikusan újraindul minden 20 óra utáni licitnél, és akkor ér véget, ha már nem érkezik további licit a legutolsó licittől számított +5 percen belül.
Az aukcióra bocsátott karikatúrát az kapja meg, aki a legnagyobb összeget ajánlja, majd átutalással kifizeti a MET számlaszámára! A licitlépcső minimum 1000 forint. A befolyó összeg teljes összege a MET egyházhoz kerül! Az utalás számlaszáma:
10400140-00033688-00000006
IBAN: HU52 1040 0140 0003 3688 0000 0006
SWIFT/BIC: OKHBHUHB
A nyertes licitálónak a banki utalásról szóló másolatot az info@egriugyek.hu címre való elküldéssel tudja igazolni, ami után a postázás megtörténik az email-ben feltüntetett címre.
