Ágh Péter munkában: 5 év alatt több mint 3 milliárd forint elvételét szavazta meg Sárvártól

ugytudjuk.hu 2025-03-04 08:51:32
Ha csak a szolidaritási adó egy morzsája a városban marad, már régen készen lenne a sótonyi körforgalom.

Az Orbán-kormánynak a települési önkormányzatokat sújtó adópolitikája alól Sárvár sem jelent kivételt. Ennek legjobb példája a szolidaritási adó, amely a baloldali kormányok idején még nem létezett, azt a FIDESZ vezette be 2010-ben a kormányra kerülése után. 
A nagyobb iparűzési adóval rendelkező önkormányzatokra kirótt szolidaritási adó összege az utóbbi években meredeken növekedett. Ezt a Sárvárt is hátrányosan érintő egyre nagyobb adót Ágh Péter (Fidesz-KDNP) a térség országgyűlési képviselője eddig minden évben megszavazta a Parlamentben.

Fotó: Sárvár Lendületben Facebook-oldal

A celldömölki fideszes párttag, Fonyó Roberta vezette sárvári helyi média gyakran számol be a városba érkező támogatásokról, viszont évek óta mélyen hallgat arról, hogy Ágh Péter és táskahordozója, Kondora 27 milliós tanácsadója és kabinetjének tagja, Gagyi Levente közös munkával minden évben több száz milliós adóbevételtől fosztja meg a várost. Az idei évben ez az összeg 785 millió forintra nőtt. 
Ágh Péter képviselői munkájával az elmúlt öt évben (2021-25) összesen több mint 3 milliárd 102 millió forint elvételét szavazta meg Sárvártól.

  Sárvártól szolidaritási adó címén a 
Fidesz-kormány által elvett összeg (Ft)
2021 497 millió 444 ezer 252 forint
2022 473 millió 952 ezer 640 forint
2023 614 millió 971 ezer 204 forint
2024 730 millió 251 ezer 677 forint
2025 785 millió 608 ezer 823 forint
  3 MILLIÁRD 102 millió 228 ezer 596 forint

Ha a Fidesz képviselőjeként Ágh Péter nem vette volna el a sárváriaktól, ennek a 3 ezer millió forintnak a sorsáról a Kondora vezette fideszes városvezetés a saját hatáskörében dönthetett volna. Ebből a 3.000.000.000 forintból ma bőven juthatna például az időskorú támogatására jogosultak körének kiterjesztésére, ahogy azt Klimits István (Sárváriakért Egyesület) önkormányzati képviselő javasolta a legutóbbi testületi ülésen.

Kondora és a helyi fideszes képviselők viszont nem támogatták a Sárváriakért Egyesület képviselőjének azt a javaslatát, hogy a 70 év alatti nyugdíjasok is részesülhessenek abból az ellátásból, amelyet Kondora 2023-ban azzal az indokkal vett el a sárvári kisnyugdíjasoktól, hogy túl sok pluszjuttatást kapnak, ezért nem érdemlik meg. Sárvár várostörténetének legszegényellenesebb fideszes városvezetése még ugyanabban az évben milliós jutalmakat osztottak szét Szijártó Valéria főjegyző önkormányzati hivatalában, majd a következő évben Kondora saját és Szabó Zoltán, azóta leváltott alpolgármester milliós jutalmáról is szemérmetlen bőkezűséggel  gondoskodtak.

Az idei évben Sárvártól szolidaritási adó címen elvett 785 millió forint 2024-hez képest 55 millió forinttal nagyobb összeg.

A sárvári Fidesz pártvezetői, Ágh Péter, Gagyi Levente, Kondora István és Máhr Tivadar minden évben egyre erőteljesebben folytatják több milliárd forint „kiszivattyúzását” a város költségvetéséből. Összehasonlításképpen a Hegyközségben a 2022-es választási kampányban Ágh Péter és Kondora által megígért körforgalom eredetileg 705 millió forintból épült volna meg.

A beruházást Lázár János építési és beruházási miniszter kaszálta el, mint ismert 2022-ben az 5500 milliárdos megszorítás miatt több nagyobb állami fejlesztést leállításáról döntött a kormány.

Fotó: Vágvölgyi Bálint

A hegyközségi körforgalom a Sárvártól elvett 3 milliárdos szolidaritási adóból már két évvel ezelőtt megvalósulhatott volna, ha Ágh Péter tett volna érte. Erre minden lehetősége megvolt, hiszen a nyelvvizsgamentes diplomát lehetővé tevő „Lex Ágh Péter”-nek köszönhetően 2022 óta a Lázár János vezette Építési és Beruházási Minisztériumban, közvetlenül a miniszter politikai államtitkáraként dolgozik. (Az államtitkárok fizetése tavaly 14 %-al nőtt, Ágh Péter havi jövedelme – a parlamenti képviselői tiszteletdíja mellett – 2 millió 650 ezer forintra emelkedett.) Az új államtitkári kinevezésével Ágh Péter tehát az állami fejlesztésekről döntő Lázár János közvetlen munkatársa lett, 2022 óta már csak emiatt is okafogyottá váltak Máhr Tivadar állítólagos pesti utazásai, amelyre hivatkozva a 19 milliós éves alpolgármesteri tiszteletdíja mellett is megszavazta magának a hivatali gépkocsit, megspórolva ezzel egy saját tulajdonú gépjármű költségeit. 

Mára bizonyossá vált azonban, hogy hiába harmadik éve államtitkár évi 32 millió forintos fizetéssel Ágh Péter Lázár János beosztottjaként, s hiába utazik évek óta a sárvári adófizetők költségén Máhr Tivadar 35 ezer km-t a hivatali gépkocsival, a hegyközségi körforgalom ügyében évek óta semmilyen eredményt nem tudnak felmutatni.

A sárvári Fidesz helyi képviselői 2025. február 13-án elfogadták a város költségvetését, s ezzel igent mondtak arra, hogy a kormány és Ágh Péter idén is 785 millió forinttal rövidítse meg Sárvárt. Azzal, hogy támogatták a költségvetés bevételeinek indokolatlanul nagy összegű elvételét, a helyi fejlesztésekre elkölthető százmillióktól fosztották meg Sárvárt.

Fotó: Vágvölgyi Bálint

A Sárváriakért Egyesület tagjai Klimits István vezetésével nemmel szavaztak a költségvetésre, s ezzel nemet mondtak Ágh Péter és a sárvári Fidesz politikájára, amely az elmúlt öt évben több mint 3 milliárd forint fejlesztési forrást vont el a várostól úgy, hogy közben a hegyközségi körforgalom kivitelezésére nem tudtak állami forrást szerezni.

Pedig nem kellett volna mást tenniük, csak abból a 3 milliárd forintból kellett volna 700 milliót visszaszerezniük, amelynek a várostól és a sárváriaktól való elvételét fideszes képviselőként minden évben ők maguk szavazták meg.   

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.