A nyelvvizsga könnyítés kellett hozzá, hogy Ágh Péter végre államtitkár lehessen

Farkas Bazsi 2024-01-03 09:15:32
A kinevezés ugyanis felsőfokú végzettséghez van kötve. Ezt Ágh csakis a nyelvvizsga mentesség nélkül kiadott diplomájával tudta elérni.

6. § „Aki 2020. augusztus 31-ig sikeres záróvizsgát tett, mentesül az  oklevél kiadásának előfeltételéül előírt nyelvvizsga letételének kötelezettsége alól.” - így szólt az a kormányrendelet, ami 101/2020. (IV.10.)-es számon jelent meg a Magyar Közlönyben. 

Mindezt egyébként a Covid-járvány elleni hatékony védekezés egyik alapjának tekintette az Orbán-kormány, hiszen az intézkedés indokát ezzel magyarázták. Mindez azt eredményezte, hogy rengeteg bent ragadt diplomát adtak ki. Szombathelyen például volt olyan hallgató, aki ennek köszönhette, hogy ELTÉ-s diplomát kapott, holott tanulmányait még a Nyugat-Magyarországi Egyetemen kezdte meg.

Ágh Péter (Fidesz-KDNP) parlamenti képviselő például 21 évvel azután kapta meg diplomáját - köszönhetően a nyelvvizsga könnyítésnek - miután felvették az egyetemre. 

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Ahogy korábbi cikkünkben már foglalkoztunk vele a Parlament honlapjának tanúsága szerint Ághnak jelenleg sincs nyelvvizsgája. Míg korábban adatlapján a következők szerepeltek:

  • 2009 abszolutórium Budapesti Corvinus Egyetem Társadalomtudományi Kar (2004-2009)
    (Az abszolutórium (Corvinus politológus képzés) azt jelenti, hogy a szakdolgozatát nem írta meg, csak teljesítette az öt éves képzésen előírt összes vizsgát, de államvizsgára szakdolgozat nélkül nem mehetett.)
  • 2009 záróvizsga Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar
  • 2011 államvizsga Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar

Addig mára a végzettséget megszerző dátumok nélkül a következő felsorolás olvasható a képviselő legmagasabb iskolai végzettségét taglaló résznél:

  • Közép-Európa Specializáció, Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar    
  • politikai marketing és kommunikációs tanácsadó, Budapesti Corvinus Egyetem          
  • okleveles kommunikáció szakos bölcsész, Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar    
  • okleveles történelem szakos bölcsész, Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar

Ágh Péter 2006 óta tagja a Parlamentnek, 2014 óta nyeri magabiztosan Észak-Vas megye, vagyis a Vas 02-es választókerületet, akkor miért is fontos, hogy van-e diplomája vagy nincs. Hiszen a képviselőjelöltségnek nem követelménye a felsőfokú végzettség. 

Ám az államtitkári kinevezésnek azonban már az!

Ágh Pétert 2022 decemberében nevezték ki az Építési és Közlekedési Minisztérium államtitkárának, miután 2022 márciusában a nyelvvizsga könnyítésnek köszönhetően készhez kapta a diplomáját. Aminek köszönhetően már semmi akadálya nem volt annak, hogy a felsőfokú végzettséghez kötött kinevezést megkapja. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A sport hatásai a mindennapi életben

Sokan talán észre sem veszik, hogy a rendszeres mozgás milyen különleges hatásokkal van a testünkre. Tudtad, hogy az aktív életvitel nemcsak az izmainkat növeli, hanem csontjaink épségét is jelentősen javítja?

4 éve még a Fidesz mindent vivő szuper győztese volt, most alig nyert pár száz szavazattal Gyopáros Alpár 

A Magyar Falu Program “húzóembere” egyedül maradt talpon fideszes képviselőként a megyében. 

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány 2025-ben, saját maga kezdeményezett felszámolási eljárást a tulajdonában álló HUMDA Zrt. ellen

Közleményben reagáltak a sajtóban megjelent hírekre, és hangsúlyozták: hogy a HUMDA Zrt. fizetésképtelenségi helyzete a Széchenyi István Egyetemet nem érinti.

Ólomlappal fedték le a kisbuszban a rejtekhelyet a török csempészek, de a NAV győri pénzügyőreit így sem tudták becsapni

Majd’ 2 millió forint értékű cigarettát, és 20 milliónyi hamis ruhát foglaltak le az M1-es autópályán. 

Kiosztották a Kazinczy-díjakat és -érmeket Győrben

Több mint százötven fiatal versenyzett a szép magyar beszéd jubileumi döntőjén.

Vádat emelt a győri ügyészség az ellen az óvári férfi ellen, aki elütött egy kerékpáros gyereket, majd elhajtott a helyszínről

A sofőr a balesetben nem a sérülttel foglalkozott, hanem levette az autója első rendszámát, és elhajtott a helyszínről.

Folytatódik a munka a Parlamentben, a pártok megállapodtak a bizottságok felállításáról

A személyi kérdésekről jövő héten döntenek, május elején alakulhat meg az új Országgyűlés.

Felfüggesztette a Posta a szombathelyi Oladi Platón a kézbesítést

A kérdés csak az, hogy honnan tudják majd a címzettek, hogy levelet kaptak, ha nem kapnak róla levelet, hogy levelük van.

Patkánymérget találtak egyes HiPP bébiételekben Ausztriában - fokozott óvatosságra int a Nébih

Az érintett termékeket több országban is lefoglalták, a magyarországi gyártás nem érintett.

MÁV: Gázolás történt a győri fővonalon – késnek a vonatok

A baleset miatt egy vágányon halad a forgalom Győr és Győrszentiván között.

„Úgy fogjuk kezelni, mintha ott sem lenne” – a TISZA Párt nem tekinti képviselőnek Ágh Pétert

Magyar Péter szerint „kamu induló” torzíthatta a választás eredményét Vas megyében.

Megvannak a TISZA-kormány első miniszterei 

Hét tárca vezetőjét ma megnevezte Magyar Péter a frakcióülés után.

Szombathelyen is választási csalás gyanúja miatt nyomoz a rendőrség

A Normális Élet Pártja Vas1-es jelöltjénél merült fel, hogy nem volt minden jogszerű az ajánlások gyűjtésénél.

Hogyan hat a vérplazmaadás a szervezetre?

Fontolja meg, hogy a vérplazmaadás milyen mértékben befolyásolhatja a saját egészségét és akikre valóban hatással lehet, azok életét.

Magyar Péter: 16 minisztériummal áll fel a TISZA-kormány

A TISZA frakció egyhangúlag támogatta Forsthoffer Ágnes és Bujdosó Andrea jelölését is.

Mézeskalács, akt-művészet és kőtár – régi-új programokkal vár a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, kiállításmegnyitó és újranyitó helyszín is szerepel a heti kínálatban.

Előkerült Vámos Zoltán, neki is lefőtt a kávé

A főispán végre tisztázta, hogy a kampány alatt fizetés nélküli szabadságon volt. Most érzelmes posztban búcsúzik eddigi feladataitól.

Forsthoffer Ágnest jelöli házelnöknek a TISZA Párt

Komoly pozíciót adna női kézbe Magyar Péter.