Kondora polgármester elismerte, hogy nincs meg a pénz a sótonyi körforgalom megépítésére

Farkas Bazsi 2024-08-19 11:53:21
Még forrást kell találni a kivitelezésre - írta Facebook-oldalán.

Néhány napja írtunk a 84150-es számú út sótonyi kereszteződéséről. Ez az az útszakasz, ahol 2022 márciusában 6 politikus jelent meg és bejelentették, hogy hamarosan körforgalommá építik át, ez pedig biztonságosabbá fogja tenni a közlekedést.

"Örömmel jelentem be, hogy 705 millió forintból a Tesco – körforgalomtól a Sótonyi úti kereszteződésig megújul az útburkolat. Ott pedig megépül a körforgalom. Bízom abban, hogy ez hozzá tud járulni a biztonságos közlekedéshez. A jövőben is azon leszünk, hogy folytatódjanak a fejlesztések, hiszen a városnak előre kell menni nem hátra!" – jelentette akkor ki Ágh Péter (Fidesz-KDNP) a körzet parlamenti képviselője.

Fotó: Sárvár Lendületben Facebook-oldal

A bejelentéskor Kondora Bálint (Fidesz-KDNP) a megyei önkormányzat alelnöke azt mondta, hogy a Top Plusz területfejlesztési program terhére történik majd a fejlesztés.

A Top Plusz az a program, ami az eu-s pénzek lehívását, majd azok elköltését koordinálja a 2021 és 2027-es uniós pénzügyi ciklusban. Az való igaz, hogy a korábbi ciklusban is megkapta az unió támogatás Magyarország, és a jelenlegiben is megvolt az elvi támogatás, azonban pénz nem érkezett. 2022 decemberében pedig a jogállamisági problémákra hivatkozva az EU befagyasztotta a magyaroknak járó pénzeket. 

Vagyis a bejelentés idején ugyan a döntés a pénz elköltéséről megszületett, de maga a pénz nem állt rendelkezésre. 

Kondora István (Fidesz-KDNP) Sárvár polgármestere is erről írt, legutóbbi Facebook-bejegyzésében:

“(...)a bejelentéskor a körfogalommal kapcsolatos támogatói döntés megszületett a TOP Plusz programban. Az EU egy ezt követő döntése miatt, miszerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket (így később, az EU-val történő megegyezés esetén sem fizetik ki) a megvalósítás ellehetetlenült. A támogatás tehát megvolt, a feltételek utólagos, fairnek aligha nevezhető módosítása miatt új helyzet alakult ki.”

A polgármester azzal folytatja, hogy most kormányzati forrást próbálnak meg bevonni az útépítésbe.

“A projekt egyik fele, az út Tesco és a kereszteződés közötti szakasza már így épült meg, a körfogalom tervezésére irányuló közbeszerzést pedig újra kiírták, ahogy erről Ágh Péter képviselő úr tájékoztatott is a napokban. 

Miután a tervek elkészültek, még forrást kell találni a kivitelezésre is, majd ezután indulhat az építkezés.”

Ezzel tehát maga a polgármester is elismerte, hogy nincsen meg a fedezet a körforgalom megépítésére. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Lecserélte V.Németh Zsoltot Körmend fideszes polgármestere

Már a tiszás Horváth Nándor Zsolttal egyeztetett a város további fejlődéséről.

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.

Téves gyanú miatt kezdtek autós üldözésbe - vádat emelt a győri ügyészség egy testvérpár ellen

A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.