Még több nyugdíjas kaphatna önkormányzati szociális segélyt Sárváron

Farkas Bazsi 2025-02-14 10:12:00
A Sárváriakért Egyesület javaslatára megvizsgálják, hogy ne csak a 70 év felettiek részesülhessenek segítségben. Frissítve.

Sárváron a jelenlegi szociális rendszer alapján minden olyan 70 év feletti részesülhet évi 2 x minimum 5000 forintos hidegétel utalványban, akinek a havi nyugdíja nem éri el a 200 ezer forintot.

A testület csütörtöki ülésén Klimits István (Sárváriakért Egyesület) önkormányzati képviselő azzal a javaslattal élt, hogy vizsgálja meg a hivatal, hogy milyen pénzügyi terhet róna a városra, hogyha a 70 éves vonalat eltörölve, minden öregségi nyugdíjat kapó sárvári részesülne támogatásban.

A képviselő elmondta, hogy több lakossági megkeresést is kaptak az elmúlt napokban idősektől, akik elmondták, hogy nagy segítség lenne számukra, ha rájuk is érvényes lenne a szabályozás.

Kondora István (Fidesz-KDNP) polgármester azzal nyugatott, hogy meg fogják vizsgálni a kérdést, és ha az áprilisban esedékes segély kiosztásánál még nem is vezetik be a változtatás, de ez évben lát rá esélyt, hogy módosítsanak az igénylés feltételein.

Tavaly év végén változtattak a rendeleten, akkor vezették be, hogy évi 2 alkalommal kaphatnak segítséget azok az idősek, akiknek havi 200 ezer forintnál nem nagyobb a nyugdíjuk. A jogosultak kiterjesztésére eddig azonban nem irányult kezdeményezés. 

Frissítés

Cikkünk megjelenlése után közlemény küldött szerkesztőségünknek Németh Róbert (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselő. Ezt elább mutatjuk:

"Sárvár Város Önkormányzata Képviselő-testületének február 13-i ülésen Klimits István, a Sárváriakért Egyesület képviselője azzal a javaslattal élt, hogy az önkormányzat által adható ajándékutalványt ne csak azok a 200 ezer forintot el nem érő nyugdíjjal rendelkező sárváriak kaphassák, akik már betöltötték a 70. életévüket, hanem mindazok a 200 ezer forint alatti nyugdíjjal rendelkezők is, akik már jogosultak az öregségi nyugdíjra.

Az erről szóló „Még több nyugdíjas kaphatna önkormányzati szociális segélyt Sárváron” című tudósításából kimaradt, hogy a javaslat tárgyalásakor azonnal jeleztem az ülésen, hogy ezt én már a múlt évben kezdeményeztem Kondora István polgármester úrnál azzal a kiegészítéssel, hogy a jövedelemhatárt sávosan alakítsuk ki. Ezt írásban is benyújtottam, tehát folyamatban van. A javaslatom lényege, hogy minden 65 év feletti öregségi nyugdíjas részesülhessen ajándékutalványban, ha 200 ezer forint alatti nyugdíja van, de plusz kiegészítéssel. Mégpedig azzal, hogy a jövedelemhatárt ne húzzuk meg élesen, hogy még több embernek tudjunk segíteni. Ezt úgy képzelem el, hogy legalább két jövedelmi sávot alakítsunk ki és lehessen nagyobb, illetve kisebb összegű ajándékutalványt is adni a nyugdíj összegétől függően (természetesen a kisebb nyugdíjjal rendelkezők kapnák a nagyobbat).

Az idei kiváló költségvetés lehetőséget is adna rá és reményeim szerint a módosított szociális rendelet elfogadása után az idei év végére ez már kézzelfogható lesz.

Az ülésen hozzászólásomat Dr. Máhr Tivadar alpolgármester és Dr. Szijártó Valéria címzetes főjegyző is megerősítette, az írásbeli javaslatom náluk „várakozik”.

A február 13-i képviselő-testületi ülésen többször elhangzott, hogy a polgári oldal önkormányzati képviselői elsőrendűnek tartják a gyermek- és idős korosztály szociális biztonságának megtartását, a városlakók jól létének megőrzését."  

Kérdésünkre Németh kifejtette, hogy 2024-ben először a körzetében kezdeményezte a szocális segély kiterjesztését, majd egy polgármesteri egyeztetést követően a teljes városra kiterjesztette az ötletet.

2024 novemberében adta le az erről szóló levelet. 

Németh szuerint az idei költségvetés elfogadása után már lehetőség van a részletek kidolgozására, hogy a rendelet módosítását eszerint is elő lehessen készíteni.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.

Lázár Szombathelynek is elengedte a Volán tartozás jó részét

Összesen négy önkormányzat volt érintett a leköszönő miniszter gesztusában.

„Pár napig halkabb, aztán minden megy tovább” – évek óta küzd egy győri család a szeszgyár zajával

A Tátika utcában élők szerint a Győri Szeszipari Zrt. működése rendszeresen túllépi az éjszakai zajhatár-értéket, a hatóság viszont rendre azt állapítja meg, hogy minden szabályos.

Május végén újraindul a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között

Hónapokig tartó helyreállítás után május 30-tól újra közvetlen kapcsolat lesz Budapest, Veszprém, Ajka, Szombathely és Zalaegerszeg között. 

Ukrán gyerekrajzokból nyílik megrendítő kiállítás a győri Rómer Házban

A háború legkisebb áldozatainak történeteit mutatja be a tárlat.

“Ne aláírásokat gyűjtsenek, hanem gyereket szüljenek.”

Megszólalt V. Németh Zsolt a gersekaráti iskola kapcsán.

Hamarosan az Oxygen Music szól a Győr+ Rádió helyett a 100.1 MHz-es frekvencián

A frekvencia tulajdonos Oxygen Media már beadta a váltáshoz szükséges papírokat a Média Hatósághoz.

4 százalékkal kellett túlárazni a kivitelezőknek a Győr-Szollal kötött szerződéseket, amit aztán vissza kellett adni a cégnek 

Tegnapi cikkünkre reagálva, most névvel vállalta állításait egy volt társasházkezelő hozzátartozója, aki túlárazott munkákról és furcsa lomtalanításokról mesélt lapunknak.

A Győr-Szol Zrt. igazgatósága a Győr Plusz médiumok megszüntetése mellett döntött

A médiacég közleményben tudatta, hogy a megszűnés tényét.

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.

Visszahívták a gyanús sárvári foglalkoztatásban érintett Lágler Pétert a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságából

Gagyi Levente kikerült a Fürdő FEB-jéből, Klimits István lett a Humán Erőforrás Bizottság elnöke. Sárváron újraosztották a bizottsági és felügyelőbizottsági helyeket.

Terméskővel betört egy boltablakot, majd autót rongált Nyúlon egy férfi

A vádlott ugyanazon az estén több helyszínen is garázdálkodott, végül egy családi ház udvarára is bement jogtalanul, ahol megivott egy üveg italt. 

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.