Évi 35 ezer kilométert tesz meg az önkormányzat által biztosított autón Máhr Tivadar sárvári alpolgármester

Farkas Bazsi 2024-12-14 09:01:32
Az ellenzék hiába kérdezett a kocsiról, a polgármester néma maradt.

A gépjármű nyilvántartó szerint évente 35 ezer kilométert tesz meg Máhr Tivadar (Fidesz-KDNP) sárvári alpolgármester azzal az autóval, ami az önkormányzat tulajdona - erre hívta fel a figyelmet a csütörtöki testületi ülésen Gácsi Tibor (Sárváriakért Egyesület) önkormányzati képviselő.

Fotó: Sárvár Lendületben Facebook-oldal

Máhr egy Skoda Octaviát hajt, amit 2015-ben újonnan, 5 millió 925 ezer 197 forintért vásárolt meg a város.

Az ülésen nem csak a polgármester törvényileg előírt fizetésemelése volt téma, de az alpolgármester ehhez szabott fizetése is. Az előterjesztés szerint Máhr Tivadar fizetése havi bruttó 1 millió 590 ezer 600 forintra nőtt.

Gácsi azt a kérdést fogalmazta meg Kondora István (Fidesz-KDNP) polgármester felé, hogy mi indokolja Máhr kiugróan magas autó használatát, aminek aztán a több millió forintos költségeit a sárvári kasszából fedezik.

Az ellenzéki képviselő szerint a testületnek el kellene gondolkodnia azon, hogy megvonja az autóhasználatot az alpolgármestertől. Példának Szombathelyt hozta fel, ahol az alpolgármestereknek nem biztosít önkormányzati autót a hivatal.

Kondora válaszra sem méltatta a képviselőt. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Miért fontos a kerítésnél a professzionális kivitelezés?

Egy jól megtervezett és kivitelezett kerítés nem csupán határvonalat jelent egy telek szélén. A kerítés a biztonság, az esztétikum és a funkcionalitás hármas egységét képviseli – legyen szó családi házról, ipari területről vagy mezőgazdasági birtokról.

Többek között a vasszécsenyi polgármester sem szavazta meg azt, hogy Szombathely pénzt kapjon a Versenyképes Járások Programból

Kétharmados támogatottság kell ahhoz, hogy egy település pénzt kapjon. Szombathely esetében ugyan a többség megvan, de a kétharmad nincs meg. Nemény polgármester bizakodik.

Amit a fogpótlásról tudni érdemes

Tény, hogy a genetikánk is meghatározza azt, hogy mennyire ellenállóak a fogaink, ugyanakkor mi magunk is sokat tehetünk annak érdekében, hogy megőrizzük a fogsorunk esztétikáját, egészségét.

Közös levelet írt Pintér Bence, Kósa Roland és Fekete Dávid Győrben

A jövő évi választások tisztasága és a szabad politizálás a cél. 

Hogyan formálják át a videojátékok a szabadidőnket?

Napjainkban, amikor egyre több időt töltünk otthon, sokan a videojátékok világában keresnek kikapcsolódást és szórakozást.

Idén már 4 naposra duzzad a szombathelyi Bloomsday

Sörcsapolás, Nádasdy Ádám, fényfestés, koncertek.

Bár 3 millió 493 ezer forintot autózott el tavaly Simon Róbert Balázs, a Parlamentben mindössze egyszer szólalt fel

Akkor sem Győr, hanem a költségvetés kényszerítette szólásra a képviselőt.

Látszani kell, ha dolgozol – miért éri meg LED-munkalámpára váltani?

A mezőgazdasági munkák jellemzően nem kérdeznek időt.

Megvált a Győr+ Herkely Ákostól

Többek között a Kósa Roland alpolgármesterrel készített interjú miatt kellett távoznia a műsorvezetőnek.

Elkészül a szombathelyi nyugati elkerülő

Teljes lehet a várost elkerülő útgyűrű.

Az amerikai nagykövet is Győrben járt

Pörög a diplomácia a Városházán.

58 millió forint önkormányzati támogatást kap a Haladás VSE

Ez nem a foci, hanem a sok sportágas egyesület.

Hozzuk el otthonunkba a kávézás élményét és a biztonságos sütés örömét!

Gondoltunk már arra, hogy milyen eszközök tehetik igazán kényelmessé és biztonságossá a konyhai élményeket?

Megint fel kéne újítani a szombathelyi oladi fahidat

Egyelőre sebességkorlátozást vezetnek be a hídon. A végső megoldást egy teljesen új híd jelentené.