De mi is pontosan a seprűvéna? Kinél alakulhat ki, és miért fontos tenni a megelőzésért és a kezelésért? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre adunk választ, ha pedig szeretnél megszabadulni a problémától, akkor kérj időpontot a Perfect Laser seprűvéna kezelésére!
Visszér vagy seprűvéna?
Az artériák oxigéndús vért szállítanak a szövetekhez, míg a vénák a használt vért pumpálják vissza a szív felé. A seprűvénák apró, kitágult erek, amelyek a bőr felszíne alatt jelennek meg. Általában piros, kék vagy lila színűek és leggyakrabban a lábakon és az arcon fordulnak elő. Bár hasonlóak a visszerekhez, a seprűvénák kisebbek és közelebb vannak a bőrfelszínhez.
Bármikor, bárkinél megjelenhetnek
A seprűvénák kialakulása számos tényezőtől függ, de sajnos bárkinél megjelenhetnek. Fokozottan akkor vagy veszélyben, ha ezen tényezők valamelyike érint:
● Genetikai: ha a családban előfordult valakinél seprűvéna vagy visszér.
● Életkor: az idő múlásával az érfalak veszítenek rugalmasságukból.
● Nők: a hormonális változások, mint például a terhesség, a menstruáció vagy a menopauza is növelhetik a kockázatot.
● Elhízás: a túlsúly extra nyomást gyakorol az erekre.
● Életmód: ha hosszú ideig ülsz vagy állsz munka közben.
Ma a szépség, holnap az egészség a tét
A seprűvénák eleinte csak esztétikai problémát jelentenek, legfeljebb lüktetnek vagy viszketnek. Bár fájni nem fájnak, az önbizalmat könnyen kikezdik. Ismerős az érzés, amikor inkább a nadrágot veszed le a polcról, vagy a hosszabb szoknyát választod vastagabb harisnyával?
Ha megszokod a kellemetlenségeket, és nem teszel ellenük, idővel komolyabb következményekkel is számolnod kell. A seprűvénák olyan súlyos betegségek előszobái lehetnek, amikről sokat hallhatunk a médiában, ilyen például a krónikus vénás elégtelenség vagy a mélyvénás trombózis.
Mit tehetsz ellenük?
Az 1-3 milliméter vastagságú seprűvénáknak nincs szerepük a keringésben, ezért ekkor még gond nélkül elzárhatók. A szerepüket átveszik a környező, egészséges erek. A kezeléshez a legmodernebb technológiák rendkívül pontos lézert használnak. A fény hatására elzáródnak az erek, hat hét múlva pedig teljesen eltűnnek. A beavatkozásnak nem marad nyoma.
Figyelj és vigyázz magadra!
Az eljárás megszünteti a tünetekkel járó kényelmetlenségeket, és ami fő, megakadályozza az állapotromlást. Ha genetikailag hajlamos vagy rá, másutt is megjelenhetnek újabb seprűvénák, de most már tudod, hogy van rá megoldás.
Megelőzésként mozogj sokat, hogy javuljon a vérkeringésed és csökkenjen a vénákra nehezedő nyomás. Ha lepihensz, tedd fel egy párnára a lábad, és lehetőleg kerüld a szoros ruhadarabokat!
Szponzorált tartalmat olvastál!