Megölte mozgáskorlátozott élettársát egy mosonmagyaróvári férfi

Farkas Bazsi 2024-07-29 07:50:52
Önmagát adta fel a gyanúsított.

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség tájékoztatása szerint vádat emelt egy férfival szemben, aki együttélésük ideje alatt többször bántalmazta mozgáskorlátozott élettársát, majd 2023 tavaszán egy konyhakéssel megölte őt.

A vádirati tényállás szerint a jelenleg 68 éves férfi korábban hajléktalanszállón lakott, de miután megismerkedett a sértettel, hamarosan összeköltöztek. Először a sértett mosonmagyaróvári házában, majd 2022 nyarától egy mosonmagyaróvári bérlakásban laktak.

A sértett évtizedek óta járáskorlátozott volt, bizonyos időszakokban kerekesszéket, mankót használt a közlekedéshez.

A bérlakásban töltött házastársi életközösségük alatt rendszeresen előfordult, hogy a férfi bántalmazta, felpofozta, haját tépte a sértettnek, aminek következtében a sértett többször szállodába menekült vagy a lakóház folyosóján töltötte az éjszakát.

A veszekedéseket, bántalmazásokat a szomszédok is hallották, értesítették is a rendőrséget. A rendőrség 2023 májusában kapcsolatba is lépett a sértettel, tájékoztatta őt a jogairól, aki azonban gondolkodási időt kért.

Másnap az esti órákban a férfi egy veszekedést követően kiment a konyhába egy késért, és azzal az ágy szélén ülő sértettet mellkasának jobb oldalán is és bal oldalán is megszúrta. A szúrások következtében a sértett a padlóra esett és azonnal meghalt.

A férfi a következő reggelen önként jelentkezett a rendőrségen.

Az ügyészség a férfit a bűncselekmény elhárítására fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettével és kapcsolati erőszak bűntettével vádolta meg. Vele szemben életfogytig tartó szabadságvesztés is kiszabható.

Az ügyészség mértékes indítványa a bűncselekmények beismerése esetére – egyebek mellett – 15 év szabadságvesztés.

Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Törvényszék fogja meghozni.

Szólj hozzá!

A Herényi Temetőben helyezik örök nyugalomra Mészáros Tibort

A család azt kéri, hogy a virágra, koszorúra költött pénzt valamelyik, az általuk megjelölt állatvédő szervezetnek adományozzák a gyászolók.

Antal Imre támadásként élte meg Pintér Bence kritikáját

A fideszes képviselő szerint nem gond, hogy frakciótársa cége újította fel a Bóbita Óvodában a falat. 

Pintér Bence - Tehetős embereket a város ne támogasson szociális alapon! 

Világnézeti vita bontakozott ki a megvásárolható bérlakások kapcsán.

A polgármester vállalta, hogy a január végi határidőre tető alá hozzák a győri Rába Quelle új közbeszerzésének kiírását

A fürdő sztorija már nem csak hosszában, hanem stílusában is kezd a dél-amerikai szappanoperákra hasonlítani. 

Borsi Róbert javaslatára bizottság alakult a győri parkolási botrány kivizsgálására

Pintér Bence polgármester szerint a TSZV áll a vizsgálat elé, mert az “igazság náluk van!”

Leköpték Bódis Krisztát

Magyar Péter szerint ide vezet Orbán Viktor gyűlöletkeltése.

Megugrott a Rába Nyrt. adózott eredménye az év első három negyedévében

Ingatlanértékesítések nélkül viszont 615 millió forintos mínuszban lenne a cég. 

Elkészült az új szombathelyi egyházmegyei bölcsőde

720 millió forintba került. Az unió és az állam felesben fizette a költségeket.

Néher András Marcalvárosból Londonig jutott, de visszahozta magával a tenni akarást a győri régióba

A TISZA jelölt saját családján keresztül is érzi a térség minden problémáját, és azt, hogy itt az ideje a változásnak.

Diószegi Judit évtizedek óta a gyerekekért, a közösségekért és Győrért dolgozik

Elhivatott lokálpatriótaként javítaná ki a rendszerváltás hibáit. 

„A szeretet nem fáj” – Borsi Róbert a nők elleni erőszakról posztolt

Vannak alkalmak amikor a képviselő minden szavával egyet lehet érteni. 

Újabb öreg harcost küld nyugdíjba Orbán - Vigh László helyett Szilasi Gábort indítja a Fidesz Zalaegerszegen

Vigh 3 cikluson keresztül volt a Zala 01-es választókerület parlamenti képviselője.

Jogtalanul végzett ügyvédi tevékenységet egy nő Győrben

Ruhaneműk értékesítésével csalást is elkövetett.

Légimentő-bázist hoznak létre Nyugat-Magyarországon

A Parlament Népjóléti Bizottsága egyhangúlag szavazta meg.

Az MNB megszüntette a Magyar Péter ellen indított eljárásokat

Újabb fideszes hazugság dőlt meg: a Tisza elnöke sem bennfentes kereskedelmet, sem piacbefolyásolást nem követett el.