Érdekes közbeszerzési eljárás jelent meg június ötödikén,
amelyből az derül ki, hogy a Győr-Szol városüzemeltetési üzletágának nagy részét alvállalkozónak szervezné ki.
A „Győr Megyei Jogú Város közterület fenntartási tevékenységeinek elvégzése” néven futó eljárásba bekerült az utcasepréstől kezdve a fűnyíráson át a zöldfelület-karbantartásig és -gondozásig minden.
Mindezért 2,26 milliárd forintos keretmegállapodást kötne az önkormányzati cég.
A közbeszerzésre olyan cég jelentkezését várják, amely rendelkezik az elmúlt három évben „legalább mindösszesen 8 000 000 m2 nem burkolt- és/vagy zöld terület karbantartási és/vagy fűnyírási és/vagy kaszálási referenciával”, illetve „legalább mindösszesen 800 km járda és/vagy út és/vagy burkolt területek kézi/gépi tisztítására” vonatkozó referenciával. Ezen felül kell egy csomó gép is annak, aki vállalná a feladatot.
Éppen péntek reggel írtunk cikket arról, hogy nyírta a füvet a Győr-Szol elődje, a Komszol 15 éve saját gépekkel, saját alkalmazottakkal hatékonyabban, mint teszi most azt a Győr-Szol négy alvállalkozóval kiegészülve.
Ugyanitt érdemes megjegyezni, hogy mint ahogy azt ebben a cikkben felvázoltuk, 2007 és 2010 között éppen a több városi cég összeolvadásából létrejött Győr-Szol létrehozása miatt volt vita a friss polgármester Borkai és a Fidesz helyi nagyágyúi (Dézsi Csaba András, Németh Zoltán, Szijjártó Péter, Simon Róbert Balázs, stb.) között.
Ennek az volt a lényege, hogy a fideszes erős emberek azt hangoztatták, hogy az addig különálló városi cégek holdingosítása privatizálás előszobája, ráadásul „holdingba tömörítés átláthatatlan szerkezetet hozna létre”, ezért akadályozták volna Borkai terveit.
A Dézsi vezetésével felálló renitenseket akkor Kövér László félreállította, de nagyon érdekes, hogy mindkét félelem beigazolódni látszik, és amit Borkai elkezdett, azt éppen ellenfele, Dézsi alatt fejezik be. A Győr-Szol létrejöttével valóban egy átláthatatlan szervezet jött létre, amelyet perelni kell azért, hogy alapvető közérdekű adatokat kiadjon, most pedig a gyakorlatban is privatizálják, hiszen a közbeszerzés alapján a városüzemeltetés jelentős részét most már hivatalosan is külső vállalkozóra akarják bízni ahelyett, hogy saját kapacitást építenének a Győr-Szolnál.
Az ügyben tettünk fel további kérdéseket a cégnek, amint kapunk válaszokat, jelentkezünk.
Balla Jenő szerint nincs rendben ez a közbeszerzés
Lapunkat az üggyel kapcsolatban megkereste Balla Jenő független képviselő, aki jelezte: szerinte több szempontból sincs rendben ez a közbeszerzés.
Szerinte leginkább az problémás, hogy a következő ciklusba átnyúló keretszerződést akarnak kötni, mi előre megkötné a következő ciklus városvezetésének kezét,
másrészt pedig az, hogy egy komplex tevékenységre írnak ki közbeszerzést.
Nyitóképünk illusztráció.
Iratkozz fel te is a Győr filter nélkül hírlevélre! Kövesd a Befejezetlen Győrt a TikTokon! Csatlakozz Győr egyetlen szabad fórumához, a 32 ezer tagot számláló Győr összefog csoporthoz!
Támogasd a hatalomtól független újságírást! Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs is. Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogast adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét. Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. Köszönjük! |