„Győr rendben van” – ezzel a költségvetésre vonatkozó főcímmel a címlapján jelent meg múlt pénteken a GyőrPlusz magazin. Nem minden képviselő ért egyet azonban ezzel az összegzéssel. Bárány István, Bácsa, Kisbácsa, Víziváros, Révfalu és Sárás ellenzéki színekben megválasztott, a közgyűlésben független képviselője ugyanis ezzel kommentálta ezt a címlapot a Facebookon:
„Úgy vagyunk rendben, hogy pl. a kisbácsai csapadékvíz-elvezetés folytatása és a Révfalui körút nem; a bácsai kerékpárút, a Mayer Lajos utca [felújítása], a sárási csatorna részben teljesül(t), mint a ciklus terveinek legtöbbje.”
A képviselő arra utalt például, hogy a bácsai kerékpárútnak csak egy kis szakasza készült el tavaly, pedig évek óta fut a projekt; miközben teljesen leállították az új Mosoni-Duna-híd építését, ami az Ipar utat kötné össze az északi városrészekkel.
Bárány a Városstratégiai Bizottság ülésén még keményebben fogalmazott egyébként a költségvetés vitájában. A jegyzőkönyv szerint itt első körben arról beszélt, hogy csak ott szembesült azzal, hogy hitelfelvételre kényszerül a város 2023-ban.
Szerinte ezt a költségvetésről döntést hozó városvezetőknek már tavaly novemberben tudniuk kellett volna, ennek megfelelően nem érti az elmúlt két hónap költekezését.
A város ugyebár 420 millió forint hitelt vesz fel a Szalay úti bölcsőde építésének önrészére, miközben tavaly decemberben a Győr-Szol 700 millió forintért megvásárolta a Schäffer-házat Rákosfalvy Zoltán cégétől, januárban pedig a Memento temetkezési cég felvásárlására kapott felhatalmazást a közgyűléstől 140 millió forintért, amely ügyben Pollreisz Balázs szocialista képviselő egyébként hűtlen kezelés miatt fejelentést tett.
Bárány szerint az lett volna felelős döntés, ha ezt a sok százmillió forintot nem költik el, hanem visszafizettetik a Győr-Szolnak korábban adott 600 millió forintos tagi kölcsönt, vagy bent hagyják ugyan a pénzt a cégben, de ennyivel kevesebb támogatást ad a város a városüzemeltetésre idén. Ugyanígy Bárány szerint akkor elfogadható a megszorítás a város cégeinél, intézményeinél, hogyha közben a költekezés oldalán is látszik a spórolás. Szerinte mindezeket figyelembe véve nem lehet elfogadni, hogy a városvezetés csak a külső körülményekre, az energiaárakra és az inflációra fogja a költségvetés állapotát.
A felvetéseire egyébként érdemi válasz nem érkezett, a bizottság megszavazta az előterjesztést.