Már 2020 nyarán írtunk róla, hogy új neve lesz a Telenor Magyarországnak.
Akkor a hírek szerint nem volt rá esély, hogy újra Pannon márkanévvel folytassa a munkát hazánkban a cseh tulajdonban lévő mobiltársaság.
Akkor bolgár lapértesülések szerint a tulajdonos több országban is fókuszcsoportos piackutatásokat végez az új, egységes márkát illetően, az egyik potenciális befutó pedig a jelöltek közül a következő márkanév volt:
Laa.
Korábban felmerült annak az eshetősége is, hogy a Telenor érintett leányvállalatai felvehetik az európai régióban több országban is ismertnek számító, a spanyol Telefónica-hoz tartozó O2 márkanevet is, ez azonban azokon a piacokon, ahol a márkát egyáltalán nem ismerik (mint például Magyarországon) végül nem járt volna előnyökkel.
Később kiderült, hogy több évvel meghosszabbította a norvég Telenor Csoport a 2018-ban a cseh PPF Csoporthoz került Telenor Magyarország márkahasználati jogát, így a magyar távközlési piac prominens szereplője az előzetes várakozásokkal szemben mégsem váltott nevet, megúszva ezzel a márkaváltással kapcsolatos tetemes költségeket.
Egészen mostanáig.
A HWSW friss hírei alapján ugyanis nem licenceli tovább a PPF Csoport a norvég ex-tulajdonostól a Telenor brandet a régiós távközlési érdekeltségeinél, így
immár biztossá vált, hogy a magyar piac egyik legnagyobb távközlési szolgáltatója jövő tavasszal új márkanevet, vele együtt pedig új arculatot vesz fel.
A Telenor helyébe lépő új, egyelőre hétpecsétes titokként kezelt márkát egységesen vezetik be a cégcsoport magyar, szerb és bolgár érdekeltségeinél, míg a cseh és a szlovák piacokon egy korábbi megállapodás alapján 2036-ig szinte biztosan használatban marad a spanyol Telefónicától 2013 óta licencelt O2 márkanév.
Az új, végleges brandet a lap információi szerint tehát egyelőre csak a legbelső cégvezetés ismeri.
A cikk megemlíti, hogy hazánkban a szolgáltató 2010 májusában vette fel a Telenor nevet, hátrahagyva az alapítása óta használt Pannont, míg Bulgáriában a Globul márkanévről váltott a helyi leányvállalat Telenorra 2014 tavaszán. A brandet a leghosszabb ideje Szerbiában használják, ahol a Mobi 63-at 2006 augusztusában vásárolta fel a Telenor csoport.