Megszűnik a Telenor márkanév

Nagy Donát 2020-06-06 15:04:00
Visszatér a Pannon GSM? Aligha, viszont sokkal rosszabb ötlete támadt a cseh tulajdonosnak.

Legkésőbb jövő tavasszal új márkaneve lesz a Telenor Magyarországnak, ám a HWSW úgy tudja, a korábbi spekulációk egyike sem igazolódik be, tehát sem a cseh-szlovák piacokon jelenleg használt, a spanyol Telefónicától kölcsönzött O2 márkanevet nem fogja használni teljes szolgáltatói hálózatán a többségi tulajdonos cseh PPF befektetői csoport.

A szerint biztos, hogy nem fog visszajönni a Pannon márkanév a magyar piacra.

Bolgár lapértesülések szerint a tulajdonos jelenleg több országban is fókuszcsoportos piackutatásokat végez az új, egységes márkát illetően, az egyik potenciális befutó pedig a jelöltek közül a következő márkanév:

Laa.

De miért kell a Telenort megszüntetni?

A HWSW azt írja, hogy a PPF 2018. nyarán vásárolta meg a norvég Telenor Csoporttól a szolgáltató magyar, bolgár, montenegrói és szerb leányvállalatait, ezzel a leggazdagabb cseh, Petr Kellner tulajdonában lévő befektetői csoport immár hat kelet-európai országban rendelkezik távközlési érdekeltségekkel (a PPF 2013-ban a cseh O2-t vásárolta meg a Telefonicától, a cseh leányvállalat pedig egyben tulajdonosa a szlovák O2 mobilszolgáltatónak is).

Egy ilyen tranzakció során a felek többnyire rögzítik, hogy az eredeti tulajdonos által használt és bejegyzett márkaneveket meddig használhatja az új tulajdonos - a Telenor - PPF szerződés esetében ezt 33 hónapban jelölték meg a felek, vagyis a Telenor Magyarországnak (valamint a bolgár, montenegrói és szerb PPF-érdekeltségeknek) legkésőbb jövő tavasszal vissza kell adnia a márkanevet.

A Laa. (igen, így ponttal a végén) márkanévvel végzett fogyasztói felmérések során egyébként a megkérdezettek bizonyos arculati elemeket is láthattak, így például a logotipográfiát, mely nem túl markánsan ugyan, de eltér a Telenorétól, a betűk színe ugyanakkor lényegében változatlan maradna.

Mindenesetre a tulajdonos PPF minden érintett országban, így Magyarországon is bejegyezte a "laa." doméneket.

Címlapképünk illusztráció

Forrás: HWSW

Szólj hozzá!

Koncertek, futás, helytörténeti séta és retro buli – ingyenes programokkal telik meg Győr pünkösdkor

Május 22. és 25. között szakmai konferenciák, családi programok, sportesemények, koncertek és közösségi rendezvények várják az érdeklődőket Győr több pontján.

Hamis márkák a pápai piacon: több száz kamu parfümöt és ruhát foglalt le a NAV

Hugo Boss, Chanel, Louis Vuitton, Nike és Adidas feliratú termékeket kínált egy árus, a pénzügyőrök az otthonában is találtak hamis termékeket.

Pünkösdkor sem marad el a szemétszállítás Győrben

A GYHG az ünnepnapokon is a megszokott rendben viszi el a hulladékot, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva lesznek.

Tarvágások, erdőtüzek, klímaváltozás: új erdő-politikát sürgetnek Magyarországon a szakemberek

Már nem lehet kizárólag fakitermelési szempontból gondolkodni a magyar erdőkről.

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.

Lázár Szombathelynek is elengedte a Volán tartozás jó részét

Összesen négy önkormányzat volt érintett a leköszönő miniszter gesztusában.

„Pár napig halkabb, aztán minden megy tovább” – évek óta küzd egy győri család a szeszgyár zajával

A Tátika utcában élők szerint a Győri Szeszipari Zrt. működése rendszeresen túllépi az éjszakai zajhatár-értéket, a hatóság viszont rendre azt állapítja meg, hogy minden szabályos.

Május végén újraindul a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között

Hónapokig tartó helyreállítás után május 30-tól újra közvetlen kapcsolat lesz Budapest, Veszprém, Ajka, Szombathely és Zalaegerszeg között. 

Ukrán gyerekrajzokból nyílik megrendítő kiállítás a győri Rómer Házban

A háború legkisebb áldozatainak történeteit mutatja be a tárlat.

“Ne aláírásokat gyűjtsenek, hanem gyereket szüljenek.”

Megszólalt V. Németh Zsolt a gersekaráti iskola kapcsán.

Hamarosan az Oxygen Music szól a Győr+ Rádió helyett a 100.1 MHz-es frekvencián

A frekvencia tulajdonos Oxygen Media már beadta a váltáshoz szükséges papírokat a Média Hatósághoz.

4 százalékkal kellett túlárazni a kivitelezőknek a Győr-Szollal kötött szerződéseket, amit aztán vissza kellett adni a cégnek 

Tegnapi cikkünkre reagálva, most névvel vállalta állításait egy volt társasházkezelő hozzátartozója, aki túlárazott munkákról és furcsa lomtalanításokról mesélt lapunknak.

A Győr-Szol Zrt. igazgatósága a Győr Plusz médiumok megszüntetése mellett döntött

A médiacég közleményben tudatta, hogy a megszűnés tényét.

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.

Visszahívták a gyanús sárvári foglalkoztatásban érintett Lágler Pétert a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságából

Gagyi Levente kikerült a Fürdő FEB-jéből, Klimits István lett a Humán Erőforrás Bizottság elnöke. Sárváron újraosztották a bizottsági és felügyelőbizottsági helyeket.

Terméskővel betört egy boltablakot, majd autót rongált Nyúlon egy férfi

A vádlott ugyanazon az estén több helyszínen is garázdálkodott, végül egy családi ház udvarára is bement jogtalanul, ahol megivott egy üveg italt.