A magyar állam – számos másik állammal ellentétben – továbbra sem közöl adatokat arról, hogy az intenzív osztályon fekvők között milyen arányban vannak oltottak és oltatlanok, ezért a Magyar Orvosi Kamara belső felmérést készített, amelyben egy aktuális napon az intenzíven fekvő 125 beteg között vizsgálták az oltottak és oltatlanok arányát.
A posztból kiderül: a 125 főből 70 fő intubálva, altatva, lélegeztetőgépen van; 35 fő non-invazív lélegeztetésben részesül (NIV); 20 fő maszkon keresztül kap oxigént.
Ebből kiderül, hogy a vizsgált 125 koronavírus-fertőzött közel 70 százaléka oltatlan, 25 százaléka négy hónapnál régebben vette fel az oltást, és csak a maradék öt százalék, azaz hét olyan ember van, akit négy hónapon belül oltottak, közülük ketten már a harmadik vakcinát is megkapták.
A MOK a posztban kiemeli: az oltott páciensek jellemzően az 1930-50-es években születtek, míg az oltatlanok között a 90-es években születettek is vannak.
Ehhez hozzá kell számolni azt is, hogy a magyarok hatvan százaléka kapott már oltást, magyarán szólva ők alkotják a többséget, mégis jóval kevesebben vannak közülük arányaiban intenzíven – a MOK számai alapján –, mint az oltalanok közül.
Pénteken írtunk a szlovákiai járvánayadatokról, ott a kórházban kezelt fertőzöttek több mint 82 százaléka nincs teljesen beoltva.
Nemrég egy intenzív osztályon dolgozó ápoló nyilatkozott az Ugytudjuknak, a vele készült anyagunkat itt olvashatjátok:
Intenzíves ápoló az Ugytudjuknak: Az osztályra kerülők 80-90 százaléka oltatlan
Bár a társadalmat leginkább az érdekli, hogy a kórházi ellátásra, intenzív osztályra, vagy már lélegeztető gépre szorulók hány százaléka vette fel az oltást, a sok-sok százmilliárd forintunkból fenntartott kormányzati propagandaosztályok láthatóan csak ezt az adatot nem szeretnék az orrunkra kötni.