„Dr. Gál Katalin kolléganőnk, aki a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészségen dolgozik ügyészként és szóvivőként, úgy érezte, hogy szeretne többet tenni annál ebben a járványhelyzetben, mint betartani a szabályokat és vigyázni, amennyire lehet” – derül ki a főügyészség közleményéből.
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) Győr-Moson-Sopron Megyei Szervezete a hetekben indította el a “Covid segítői képzést”, amelynek célja civilek képzése arra, hogy hasznos segítséget tudjanak nyújtani Covid betegeket ellátó intézményekben.
Magyar Orvosi Kamara Győr-Moson-Sopron Megyei Területi Szervezetének elnökével, Szijjártó Lászlóval húsvétkor a győri Iparkamara Szent István úti épületében beszélgettünk, ahol az egészségügyi intézmények járvány elleni küzdelmét segíteni akaró önkénteseknek tartott felkészítő tréninget.
Győri MOK-elnök az Ugytudjuknak: a Covid-betegek jelenlegi elosztása az ország kórházaiban durván emeli a betegbiztonsági kockázatot
A Magyar Orvosi Kamara Győr-Moson-Sopron Megyei Területi Szervezetének elnökével, Szijjártó Lászlóval a győri Iparkamara Szent István úti épületében beszélgettünk, ahol éppen az egészségügyi intézmények járvány elleni küzdelmét segíteni akaró önkénteseknek tartott felkészítő tréninget. Mint a kamara megyei elnöke számos kritikával illette a járványkezelést, és tett javaslatokat, melyek a médiában széles körben ismertté váltak.
„Sokakban nem tudatosul, hogy a járvány alatti látogatási tilalom miatt sajnos kiesett a látogatók által nyújtott ápolási segítség is. A járvány előtt is általános volt, hogy a hozzátartozók etették, itatták, mosdatták kórházban kezelt szeretteiket. Már akkor is komoly ápolóhiány volt sok osztályon. ez mostanra megsokszorozódott, több helyen kritikussá vált és így egyértelműen az életet veszélyeztető betegrizikók alakulnak ki” – fogalmazott a kamara helyi elnöke.
„Kolléganőnk úgy döntött, elvégzi ezt a tanfolyamot. Mindig is úgy gondolta, hogy az ember amit tud tegyen meg, ne várjon másokra, hiszen ahol lehet segíteni, ott kell is segíteni. Nagyban befolyásolta döntését, hogy ezt a szemléletet szeretné a gyerekeinek is átadni” – szól az ügyészségi közlemény.
A képzésen az ápolóknak, orvosoknak, betegeknek nyújtandó, szaktudást nem igénylő segítségadásra oktatták ki őket, így többek között vérnyomás és lázmérésre, ágyneműcserére. Nagy hangsúlyt fektettek a lelki támogatásra is, hiszen már néhány nyugtató szó, vagy egy korty víz is sokat számíthat.
Kolléganőnk elszánt abban, hogy ha lehetősége lesz rá, szeretne olyan önkéntes munkát vállalni, ahol a tanultakat használhatja – teszik hozzá.