A szombathelyi oktogonként ismert 56-osok tere kultikus helye az 1956-os forradalmi eseményeknek. A Szombathelyi Forradalmi Nemzetőrség székhelyeként szolgáló épület előtt ugyanis november 4-én egy tank jelent meg a téren. Valaki berúgta az ajtót, majd egy Tóth nevű személy (ÁVH-s, tiszt, de egyesek szerint a megyei pártbizottság titkára) felkiabált az alvó nemzetőröknek, hogy jöjjenek le.
Rájuk, 1956 szombathelyi mártírjaira emlékezett meg az Éhen Gyula Baráti Kör és a szombathelyi városvezetés több tagja, köztük két alpolgármester László Győző és Horváth Soma is.
A gyertyagyújtással egybekötött megemlékezésen Kozma Gábor arra is emlékeztetett, a géppuskatűz nyomai a mai napig ott vannak az épületben, örök mememtóként szolgálva.
Az egyetemi lét sok kiadással jár – bár nem mindenki fizetős szakokon tanul, azért a lakhatás, az utazás és a szórakozás sok pénzt felemészt. És bár a könyvtárakban ingyenesen hozzájuthatunk a szakirodalomhoz, ez nem mindig elérhető opció.
A rendőrség fokozott óvatosságot kér a közlekedőktől.
Érdekes a címben feltett kérdés, és bizonyára mindenki az aktuális hangulatának megfelelően válaszol rá. Az, aki kezében a mobillal éppen egy fontos hívást vár a szerelmétől, bizonyára azt mondja, hogy pozitív, aki pedig álmatlanságtól szenved és késő éjjel olvassa ezt a cikket, azt gondolhatja: negatív.
Túlnyomóan borult, párás, helyenként ködös idő várható, hószállingózás, ónos szitálás, szitálás előfordulhat.
Sok esetben a tervezetthez képest kevesebb mínuszt termelt a cég.
Nem, akkor most megmutatjuk milyen volt a szombathelyi legendás disco.
A szakembert tavaly márciusban nevezte ki kispadjára az együttes, amelyet aztán BL-sikerig vezetett.
Mutatjuk a részleteket.
Helyi szavazás dönt a terület sorsáról.
Szombathelyen 170 ezer forint most a lakbér havi átlaga.
12 milliárd forintot szolidaritási hozzájárulás címén vonnak el. 3 milliárd forintot pedig a Versenyképes Járások Program keretei között vonnának el a várostól.