Az előző cégvezetés döntése volt, hogy nem kell közbeszereztetni azon a költségsoron, ami miatt most elkaszálták a Savaria Városfejlesztési NKft.-t

Bazsó Bálint 2020-07-24 08:37:00
Még a tanácsadó cég is ebben erősítette meg az újonnan kinevezett ügyvezetőt.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Rendkívüli ülést tartott hétfőn a szombathelyi Városstratégiai, Idegenforgalmi és Sport Bizottság, mert a Pénzügyminisztérium illetékes főosztálya június 30-án szabálytalansági eljárást indított a Savaria Városfejlesztési NKft. ellen. Utóbbi közbeszerzés nélkül kötött több megállapodást – összesen csaknem 148 millió forint értékben – "A helyi identitás és kohézió erősítése Szombathelyen" című projekt keretében.

Mint kiderült: 2019. tavaszán a támogatási szerződés megkötésekor a Savaria Városfejlesztési NKft. még közbeszerzési eljárás megindítását vállalta (sőt, ezt a társaság a 2019. évi közbeszerzési tervében is szerepeltette), ám később arra az álláspontra jutottak, hogy a közbeszerzési törvény alapján ez nem szükséges. 


"2019 áprilisában, az előző cégvezetés úgy kötötte meg a támogatói szerződést, hogy a közbeszerzés is szerepelt az okiratban. El is indították a nyílt közbeszerzési eljárást, ám az ajánlattételi határidő lejárata előtti napon az akkori ügyvezető visszavonta az eljárást. Engem 2019 novemberében neveztek ki, ekkor a közbeszerzési tanácsadó céget írásban is lenyilatkoztattam annak érdekében, hogy világos legyen: kell-e közbeszerzés ennél a projektnél vagy sem. Ismét megerősítették, hogy nem kell."


– mondta lapunk érdeklődésére Kovácsné Takács Klaudia, a Savaria Városfejlesztési Nonprofit Kft. ügyvezetője.


A Pénzügyminisztérium Jogi és RPF Felülvizsgálati Főosztálya szerint viszont igenis kell, így június 30-án elindították a szabálytalansági eljárást és felfüggesztették a további pénzügyi kifizetéseket.


"Több évig tartó bírósági pereskedés lehetne a vége, aminek a kimenetele teljesen bizonytalan, és addigra a projekt is lezárulhat, ami akár 100 millió forintos visszafizetési kötelezettséget is eredményezhetne"


– folytatta az ügyvezető annak kapcsán, hogy a Városfejlesztési Kft. a bizottsági döntés nyomán elfogadja a minisztérium álláspontját. Ennek megfelelően két érintett céggel már fel is bontották a megkötött szerződést. 


A bizottsági előterjesztésből kiderült, a felfüggesztés igen érzékenyen érintette az Agora Szombathelyi Kulturális Központot, ahol 14 ember, illetve a Savaria Városfejlesztési NKft., ahol három munkavállaló, illetve megbízotti jogviszonyban dolgozó munkavégzését lehetetleníti el a döntés, ráadásul mintegy 450 rendezvény megvalósítása is áll emiatt.


"Csak szombathelyi rendezvényekről van szó, hat kijelölt célterülettel. Ahogyan a nevében is benne van, ezek a célterületi kisközösségeket hivatottak összefogni, és a helyi identitásokat erősíteni" 


– mondta Kovácsné. Hozzátette: a bizottsági döntés nyomán a két alvállalkozói szerződés megszüntetése után új, nyílt közbeszerzési eljárást indítanak. 


"Reményeink szerint november 30-ig sikerül lefolytatni az eljárást. Amennyiben eredményes lesz, akkor jövő év elején el is tudjuk kezdeni a projektet."


Mint mondta: 2022-ig kell lezárni a programot, vagyis még van idő a sikeres lebonyolításra.


A projektben a közbeszerzési tanácsadó cég 2.5 millió forint erejéig részt vállal a Kft.-nél így jelentkező kárból.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.  

Szólj hozzá!

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Napozóágy választás okosan: így alakíts ki kényelmes pihenőhelyet a kertben

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.