Új vakcinát fejlesztett ki az Oxford Egyetem nemrég, amelyet már állatokon ki is próbáltak. A injekciót hat rhézuszmajomnak adták be, az oltóanyag mind a hat egyed immunrendszerét megerősítette, és egyikük sem mutatott mellékhatásokat. A vakcinát már egereken is kipróbálták, az oltóanyag beadása után néhány állat vérében már két hét múlva megtalálták a koronavírus elleni immunsejteket, 28 nap után pedig az összes kísérleti állat kifejlesztette a vírus elleni védelmet.
Az állatokat ezután megfertőzték a vírussal, azok, amelyeket beoltottak, jól bírták a fertőzést. A vírus nem tudott elburjánzani a testükben, és még tüdőgyulladást sem kaptak. A kutatásnak viszont sötét oldala is van, olyan majmokat is megfertőztek, akik nem kaptak oltóanyagot, közülük néhány egyed tüdőgyulladást kapott.
Habár a kísérlet eredményének szinte mindenki egyöntetűen örül, azért több professzor is felhívta arra az emberek figyelmét, hogy az ilyen vakcinák teljesen máshogy viselkedhetnek az emberek szervezetében. Az oltóanyag tesztelése végül új szakaszba léphetett, már elkezdődött az emberek tesztelése is. Az Oxford Egyetem azt mondja, már múlt hónapban nekiláttak az emberek vizsgálatának, de még hosszabb időt vehet igénybe, mire elkészülhet az oltóanyag.
Eközben a londoni Imperial College is nekilátott egy oltóanyag kifejlesztésének, mindkét vakcina úgy készítené fel az emberek szervezetét a koronavírus elleni harcra, hogy a vírus bizonyos részeit juttatnák az emberek véráramlatába. Így rávehetik a beoltottak szervezetét, hogy megtanulják a vírus elleni védelmet, így egy későbbi fertőzés esetén könnyebben leküzdhetnék azt.