Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

Dömötör Gábor 2025-11-05 13:47:00
A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Újabb komoly politikai vihar bontakozott ki a Tisza Párt körül, miután a napokban napvilágra került, hogy több mint kétszázezer szimpatizánsuk személyes adatai szivárogtak ki. A kormányzati kommunikáció azonnal a pártot tette felelőssé, azt kommunikálva, hogy az ellenzéki kihívó nem tudott vigyázni a követők adataira. Deutsch Tamás, a Fidesz EP-képviselője az ügy kapcsán nem kevesebbet állított, mint, hogy az inkriminált információk ukrán kezekbe kerültek. 

Fotó: Magyar Péter Facebook

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke azonban teljesen más magyarázatot adott: szerinte a támadás mögött a Fidesz és külföldi hálózatok állnak, és ami még súlyosabbá teszi a helyzetet, hogy a kormány tudatosan használja fel az adatokat saját politikai céljara.

„Orbánék 17 éve titokban listázzák a magyarokat politikai véleményük alapján” – írta Magyar a Facebookon, hozzátéve, hogy a mostani eset már túlmutat egy adatvédelmi incidensen. A politikus szerint a kormány „feltörette a politikai ellenfelük adatbázisát”, majd saját propagandájában kezdte el listázni és telefonon zaklatni az embereket az illegálisan megszerzett adatok alapján. „Mi lesz a következő, Miniszterelnök Elvtárs? Kiküldöd éjszaka a fekete autót, tönkreteszed a veled egyet nem értők kisboltját?” – tette fel a kérdést Magyar Péter.

Fotó: Magyar Péter Facebook

A politikus szerint ezzel a kormány átlépett minden határt: „A rendszerváltás óta most először történt olyan, hogy egy magyar kormány nyíltan fenyegeti és listázza a honfitársait.” A posztban úgy fogalmazott, hogy Orbán Viktor „janicsárjai telefonon és személyesen is zaklatják a magyarokat”, és a „rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”. Magyar szerint most már nem csupán pártpolitikai kérdésről, hanem az ország szabadságáról van szó.

„Ma már mindannyian érezzük, hogy nincs jobb, nincs bal, csak magyar.” – írta a Tisza-elnök, aki az utóbbi hetek egyik legerősebb hangvételű bejegyzésében szólította fel a társadalmat az összefogásra. „Most, vagy soha. Hív a haza!” – zárta üzenetét. A botrány így nemcsak adatvédelmi, hanem politikai fronton is újabb fejezetet nyitott a Fidesz és a Tisza Párt egyre inkább éleződő konfliktusában.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.

Emberkereskedelem miatt körözött páros tűnt fel a Szigetközben

Aki látja őket, azonnal hívja a rendőrséget!

Veszélyes hulladékkal üzletelt egy vasi férfi

Az ügyészség elvenné a hasznot, amit keresett. 

Már 16 ezer Győr melletti háztartásban ott a sárga kuka

Karácsonyig minden vidéki településre eljut az új szelektív gyűjtőedény – Győrújbaráton már több mint 2500-at osztottak ki.

Hétvégén rendezik a szombathelyi Szent Márton-napi vásárt

Szombaton, és vasárnap várják a vásározókat a Skanzenbe.

Újra magyar kézben a Sziget fesztivál

2026. augusztus 11-étől 15-éig tervezik megrendezni.

Toto lebuktatta a “Parkettást”

Előbbi egy nyomozókutya, utóbbi egy pórul járt bolgár csempész. 

400 lakás építését kezdeményezték Győrben

2025 I-III. negyedévében 7490 új lakás épült, 14 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Közös megemlékezésre várják a szombathelyieket ma az 56-osok terén

Kozma Gábor, az Éhen Gyula Kör elnöke mond beszédet.

Az ELTE szombathelyi szuperszámítógépe segíti a digitális örökség kutatását

Bár a számítógép fizikailag az ELTE Savaria Egyetemi Központjában, Szombathelyen található, a kutatók és hallgatók az ország bármely pontjáról hozzáférhetnek.

Távozik a Győr+ Média vezérigazgatója

A médiacég közleményben tudatta, hogy Kolossváry Balázs visszatér a Blikkhez.