Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Dömötör Gábor 2025-11-05 12:39:32
Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.

Hivatalosan is kezdetét vette az őszi faültetési időszak Győrben, a Győr-Szol Zrt. közlése szerint megérkezett az első facsemete-szállítmány a társaság Rozgonyi úti telephelyére. A városüzemeltető vállalat idén is több száz új fát és cserjét telepít a város különböző pontjain, hogy tovább növelje a zöldfelületek arányát és javítsa a városi mikroklímát.

Fotó: Győr-Szol Zrt.

A Győr-Szol évek óta következetesen folytatja a zöldítési programját, aminek köszönhetően az elmúlt években több ezer fiatal fa gazdagította a város közterületeit. A most beérkezett szállítmányban többek között piros virágú vadgesztenye, törökmogyoró, páfrányfenyő, eperfa, platánfa, ezüsthárs, turkesztáni szilfa és sárgalombú lepényfa található. Ezeket a növényeket a következő hetekben ültetik el, elsősorban a belvárosi és lakóövezeti utcákban.

A konténeres és földlabdás példányok között olyan 5–6 éves előnevelt fák is vannak, amelyek különösen jól bírják a városi környezetet. A belvárosban, többek között az Arany János utcában is megkezdődnek a telepítések, ahol ezek a nagyobb, már megerősödött facsemeték kapnak helyet. A cél, hogy a város központja árnyasabb, zöldebb és élhetőbb legyen.

A Győr-Szol Zrt. közleménye szerint az őszi ültetési program a következő hetekben is folytatódik, újabb szállítmányok érkeznek majd a Rozgonyi úti telepre. A vállalat célja, hogy a folyamatos zöldfelület-megújítással hosszú távon is fenntarthatóbb és egészségesebb környezetet teremtsen Győr lakói számára.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Emberkereskedelem miatt körözött páros tűnt fel a Szigetközben

Aki látja őket, azonnal hívja a rendőrséget!

Veszélyes hulladékkal üzletelt egy vasi férfi

Az ügyészség elvenné a hasznot, amit keresett. 

Már 16 ezer Győr melletti háztartásban ott a sárga kuka

Karácsonyig minden vidéki településre eljut az új szelektív gyűjtőedény – Győrújbaráton már több mint 2500-at osztottak ki.

Hétvégén rendezik a szombathelyi Szent Márton-napi vásárt

Szombaton, és vasárnap várják a vásározókat a Skanzenbe.

Újra magyar kézben a Sziget fesztivál

2026. augusztus 11-étől 15-éig tervezik megrendezni.

Toto lebuktatta a “Parkettást”

Előbbi egy nyomozókutya, utóbbi egy pórul járt bolgár csempész. 

400 lakás építését kezdeményezték Győrben

2025 I-III. negyedévében 7490 új lakás épült, 14 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Közös megemlékezésre várják a szombathelyieket ma az 56-osok terén

Kozma Gábor, az Éhen Gyula Kör elnöke mond beszédet.

Az ELTE szombathelyi szuperszámítógépe segíti a digitális örökség kutatását

Bár a számítógép fizikailag az ELTE Savaria Egyetemi Központjában, Szombathelyen található, a kutatók és hallgatók az ország bármely pontjáról hozzáférhetnek.

Távozik a Győr+ Média vezérigazgatója

A médiacég közleményben tudatta, hogy Kolossváry Balázs visszatér a Blikkhez.

Győrben is megvehetik a lakók a legalább 15 éve bérelt önkormányzati lakásokat

Az Otthon Start Program segítségével, a piaci ár 90 százalékáért.