Míg a frakcióval rendelkező ellenzéki pártok már többször jelezték, hogy megszavazzá a különleges jogrend 90 napos meghosszabbítását, addig négy ellenzéki, de független politikus nem fogja megszavazni a törvényt.
"A Tisztességgel és Bátorsággal Magyarországért Szövetség tagjai nem támogatják a felhatalmazási törvény 2.0-t, mivel eddig sem a felhatalmazás, hanem a politikai akarat hiányzott a cselekvéshez. Szél Bernadett, Hadházy Ákos és Szabó Szabolcs képviselők szerint a kormány már most is kétféle jogcímen hozhat rendkívüli intézkedéseket: az egészségügyi válsághelyzet és a járványügyi veszélyhelyzet korlátlan felhatalmazást ad a kormánynak a járványkezelésre."
– olvasható Hadházy Ákos Facebook-posztjában.
A képviselői csoport szerint a különleges jogrend már érvényben van, annak bevezetése és megszüntetése nem a parlament, hanem a kormány hatásköre.
"Jelenleg ráadásul kétféle felhatalmazása is van a kormánynak arra, hogy rendkívüli intézkedéseket hozzon: június 18-tól egészségügyi válsághelyzet, november 4-től járványügyi veszélyhelyzet került kihirdetésre. Nincs szükség további parlamenti felhatalmazásra a bejelentett intézkedések kihirdetéséhez - ez csak a kormány újabb kommunikációs színjátéka."
- írják a posztban.
Melletütk Székely Sándor, az Igen Szolidaritás Magyarországért Mozgalom alapítója, független képviselő sem szavazza meg a felhatalmazást. A politikus ezt azzal indokolta, hogy
"A rendkívüli jogrend múltával a kormány elmulasztotta a várható, és mára bekövetkezett nehezebb időkre való felkészülést. Nem gondoskodott a számíthatóan szükséges kapacitások konszolidálásáról, az egészségügyi személyzet szakirányú ki-, át-, vagy továbbképzéséről, pusztán szikár ágyszámokban és vezényelhetőségi délibábokban gondolkodott."