A látogató a szabaduló szobákhoz hasonló elven, történelmi korokon át, időbeli ugrásokkal, a város öt fontos történelmi mérföldkövén át haladhat majd végig a barokk kolostorhoz tartozó egykori udvarházban kialakításra kerülő kiállításon.
Az „Interaktív IDŐutazó Múzeum Szentgotthárdon – IDŐM Szentgotthárdon” projekt célja Szentgotthárdon létrehozni Vas megye első élmény-múzeumát - olvasható a Közbeszerzés.hu-ra feltöltött dokumentumból.
A döntés értelmében a nyertes Private Moon Studios Kulturális és Szolgáltató Bt. és Asztalos-Kovács Kft. mintegy 64 millió forintért végezheti el a munkát.
Mint olvasható:
„Ez az országosan is egyedülálló látványosság a város központjában, a ciszter műemlékek közvetlen szomszédságában álló több mint 200 éves épületben kap helyet. A projektbe épített építészeti felújítás eredményeképpen egy háromszintes épület ad majd otthont a város történelmét rendhagyó módon bemutató produkciónak, amelynek lényege az interaktivitás, élményszerzés és a szórakoztatva tanítás”
A kiírás szerint az attrakció a szabaduló szobákhoz hasonló elven, történelmi korokon utaztatja át a látogatót, időbeli ugrásokkal, a város öt fontos történelmi mérföldkövén át. Az egyes korokat egy-egy időszoba képezi le, amit épített díszletek, vetített színészi vezetés, és kézzelfogható tárgyak, eszközök jelenítenek meg. Az interaktivitást – ezzel az egyedülálló élményt – az adja, hogy a látogatónak a (vetített) vezető kérésére/felszólítására cselekednie/válaszolnia kell a továbbhaladáshoz, amihez fel kell használnia az adott teremben az adott korhoz és témához kötődő tárgyakat, eszközöket, információkat.
2018 novemberében Huszár Gábor, Szentgotthárd polgármestere és V. Németh Zsolt országgyűlési képviselő sajtótájékoztatón jelentették be a múzeum tervét, amire a város akkor nyert mintegy 200 millió forintot.
Az Vaol.hu akkori beszámolója szerint V. Németh Zsolt, azt mondta: a leendő múzeum alapja, az egykori udvarház, mint fogalmazott, a helyi turizmus bázisa lesz. A megvalósításhoz pedig a helyiek elkötelezettsége mellett a külső szemléletre, tudásra is szükség van – mondta.
Az említett megvalósítás pedig – vagyis az épület felújítása – az eredetileg tervezett 146 millió forint helyett végül mintegy 162 millió forintba került és hamarosan be is fejeződik.