A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet ugyanis a rendeletekkel, határozatokkal, törvényekkel, vagyis a bonyolult jogi szövegekkel napi szinten foglalkozók számára jelenthet pontos eligazodási pontot, mindenki más számára ez egy bonyolult, nehezen érthető, és jobbára felesleges információhalmaz.
Miközben tehát a magyar adófizetők adójából fenntartott Rogán Antal vezette miniszterelnöki kabinetirodán belül van már nekünk Kormányzati kommunikációért felelős államtitkárságunk, azon belül pedig Kormányzati Tájékoztatási Központunk, aközben az ott foglalkoztatott kiváló szakértők és munkatársak egyikének sem jutott eszébe, hogy ezt a rendeletet talán esetleg meg is kéne magyarázni a szerda délelőtt egyre nagyobb kétségbeeséssel Magyar Közlönyt bújó, azt értelmezni próbáló mezei polgároknak.
Nem, dehogyis. Az erre a célra létrehozott tekintetes hivatalnak az erejéből ugyanis mindössze annyira futotta, hogy a hírt tévesen közlő sajtóorgánumokat szapulva rémhírterjesztéssel vádolta meg őket.
Holott a tájékoztatás elmaradása legalább olyan súlyos hiba, mint a félretájékoztatás.
Így tojik a fejedre az adódból fenntartott magyar állam
Pár óra múlva életbe lép a életbe lép az emberek, cégek, szolgáltatások életét, működését fenekestül felforgató törvény, ám ennek részletes szabályozását a magyar állam még mindig nem közölte a saját polgáraival. A Magyar Közlönyben ugyanis még este fél tízkor sem jelent meg az Országgyűlés által elfogadott törvénymódosítás, és így a korlátozások pontos menete, mélysége sem világos.
Arról nem is beszélve, hogy a Kormányzati Tájékoztatási Központnak nem ez a feladata.
Rogán Antalnak és kompániájának ugyanis az a dolga, azért kapják a fizetésüket, hogy ha kijön egy, az emberek életét rendkívüli mértékben befolyásoló rendelet, akkor azt érthetően, pontosan és időben megmagyarázzák.
Megmagyarázzák az étteremtulajdonosnak, hogy mikor nyithat ki újra, a fodrásznak, hogy mikor dolgozhat, a kocsmárosnak, hogy reménykedjen-e egyáltalán, a boltosnak, hogy meddig tarthat nyitva, a fiataloknak, hogy mikor bulizhatnak újra, és persze a kormány kedvenc célpontjának,
a családoknak, hogy mikor és hogyan találkozhatnak majd karácsonykor.
Az embereknek ugyanis nem paragrafusokban, bekezdésekben, hanem világos üzenetekkel kell elmagyarázni, hogy mit is takar a veszélyhelyzet meghosszabbítása, hogy meddig tart a kijárási korlátozás, vagy hogy mikor zár a bolt.
Vagyis, hogy hogyan fogunk élni.
Csupán ennyi lett volna a feladatotok, de ezt sem sikerült teljesíteni.