Nemcsak a városháza, de a civil szféra is prezentált egy tervet arra az esetre, ha a győri, többek között a kormánypárti polgárok kétharmadának véleményével szembemenve a városvezetés mégis a Győri Nemzeti Színház belvárosi épületének lebontása mellett döntene. A Dézsi Csaba András által látványtervekben bemutatott „Central Park” fantázianevű koncepció után
most Martini Gábor győri polgár tervezett egy, a környék történelmi hagyományaira jobban reflektáló látványtervet Reneszánsz kert néven,
amit a városházához köthető Győriek Győrért oldal publikált. Az alkotó engedélyével mutatjuk mi is:
Az Arrabona Városvédő Egyesülethez kötődő Martini Gábor szerint a kialakítás Győr történelmére, a reneszánsz várra, azon belül is a várfalra támaszkodik alapvetően, tehát hiteles. A zöldfelületek rendezése során alapvető szempont volt, hogy a fák és növények a talajból táplálkozhassanak, ne csupán egy vasbeton födémről. A koncepció emellett az élőlényekre, az emberekre (gyalogosokra, kerékpárosokra), illetve a városi-polgári életre épít, nem az autós forgalomra. Emellett a turizmus egyfajta új kapuja is lenne.
A terv alkotója abba a vitába nem akar beszállni, hogy le kell-e a bontani a színházat, csupán annyit mond, hogy ha ez a kérdés eldől, azt szeretné, hogy ne csak egyféle koncepció legyen az asztalon, ezért készítette el szabadidejében ezt a koncepciót.
Polgármester: Az ellenzék hergel
A polgármester a fenti koncepciót megosztva arról írt: a színház témájában az ellenzék hergeli a győri embereket. Ez azért érdekes, mert a győri ellenzék többnyire hallgatag a színház kérdésében, egy aláírásgyűjtésbe kezdtek pár hete a témában, de ezen túl bővebb mondanivalójuk, vagy akciójuk nem volt a kérdésben; ellenben a győri polgárok kétharmadának véleménye – miszerint az épületet nem kéne lebontani – már több felmérésből is kiderült, erre pedig azt reagálta a polgármester, hogy ez is egy vélemény, de a Facebook-oldalán érkező lájkokat hitelesebbnek tartja.
Dézsi Csaba András arról is ír, hogy szerinte „Győrben még soha nem folyt a rendszerváltás óta a polgármester által kezdeményezett nyilvános diskurzus egyetlen fontos kérdésben sem”, arról azonban nem ejtett szót, hogy a városháza és a színház május óta nem adja ki azt az energetikai tanulmányt, amely alapján a polgármester áprilisban azt mondta, hogy az épületet nem éri meg felújítani; sem azt a statikai tanulmányt, ami alátámaszthatná azt az állítást, hogy az épület veszélyes. Amíg ez nem történik meg, addig tények és adatok helyett tehát csak a fentihez hasonló csinos látványtervek alapján tud véleményt formálni a publikum a kérdésben.