Egy amerikai kutatócsoport azt vizsgálta, hogy miért kelnek fel olyan nehezen a kisgyermekek. A kutatók 176, 5 és 12 év közötti gyermeket vontak be a vizsgálatba, majd különféle módszerekkel próbálták meg felébreszteni őket egy ohiói kutatóközpontban.
Elég érdekes dolgokra jöttek rá. Először különböző előre felvett hangokkal próbálták meg kicsalni az ágyból a gyermekeket, majd megpróbálták ugyanezt egy iszonyúan hangos füstriasztóval. A kutatók megdöbbenésére az előre felvett hangok győztek, a gyermekek háromszor gyorsabban keltek ezekre, mint a riasztó vinnyogására.
Az előre felvett hangoknál viszont átlagosan 282 másodpercig tartott, amíg magukhoz tértek.
Végül azt is kipróbálták, hogy van-e valamilyen hatása annak, ha az anyuka a gyermekek nevét mondogatja, amikor megpróbálja felkelteni őket. Ez ugyan nem növelte a módszer hatékonyságát, viszont arra rájöttek, hogy egy gyermek ébresztgetésével ugyanúgy fel lehet kelteni a többi, ugyanabban a szobában alvó gyermeket.
A kutatók még hozzátették, hogy a gyermekeknek nem a lustaság miatt olyan nehéz reggelente felkelni. Ők ugyanis háromszor mélyebben alszanak a felnőtteknél, így hosszabb időt vesz igénybe az, amíg felocsúdnak az álmaikból.
(via Metro)