Akármelyik portál adatait is nézzük, a szoftverfejlesztők és a rendszergazdák igen előkelő helyet foglalnak el a bérezési ranglistán, és nem is elavult szakmáról beszélünk, hiszen a mai, elektronikus világban felettébb nagy szükség van az imént említett szakemberekre. Csakhogy senkiből sem lesz egyik pillanatról a másikra IT guru, éppen ezért úgy döntöttünk, hogy mai írásunkban azt nézzük meg, mit is kell tenni ahhoz, hogy ezt a szakmát kitanuljuk.
Képzésre felkészülni!
Először is keresnünk kell magunknak egy intézményt, ahol például java képzés indul. Ez az egyik legkeresettebb szakterület, így nagyot nem tévedhet az, aki ezt a tanfolyamot végzi el. Ám még mielőtt azt hinnénk, hogy a hagyományos, jól megszokott módon történnek a képzések, tisztázzuk, hogy valódi XXI. századi oktatásban részesülhet az, aki ezt a közkedvelt programnyelvet óhajtja elsajátítani.
A néhány napos minikurzusok több szinten és több témában, sőt, többféle célközönségnek szólnak, így azok is kedvükre válogathatnak, akik teljesen kezdők a témában, vagy azok, akik csupán egy szegmensében szeretnének jobban elmélyedni. Sőt, azok is, akik már haladók, de finomhangolni szeretnék a tudásukat. Akad olyan képzés is, ahol cégvezetőknek mutatják be dióhéjban ezt a programozási nyelvet, hogy nagyjából képbe kerüljön, mi miért és hogyan történik a vállalkozásában.
Azt válasszuk, ami közelebb áll hozzánk!
Természetesen nem csupán a java lehet az, amelyik sorsfordító képzésként szerepelhet az életünkben. Érdemes a jelentkezés előtt kicsit körbekérdezni az ismerősök, barátok között, netes fórumokon olvasgatni, valamint a felnőttképzési intézményt is megkérdezni a lehetséges területekről: melyik miért jó, melyiket kinek ajánlják.
Így könnyen lehet, hogy számunkra a linux rendszergazda tanfolyam lesz optimálisabb, vagyis azzal járunk jobban, ha erre a képzésre jelentkezünk. Ennél az opciónál is többféle minikurzus vár ránk, érdemes a legelejéről kezdeni, és szépen az idő előrehaladtával építeni egymásra a különböző modulokat.
Persze már az alaptudással is szert tehetünk junior pozíciókra, ahol aztán élesben finomíthatjuk tovább a tudásunkat.
Ezután sem állhatunk meg!
Ha valaki azt hinné, hogy ezeknek a kurzusoknak az elvégzésével hátra is dőlhet, és a továbbiakban már csak “dolgoznia” kell, az téved. Az IT területe ugyanis pontosan az, amelyik napról napra változik, fejlődik.
Éppen ezért csak az tud piacképes tudással mozogni a munkaerőpiacon, aki hajlandó arra, hogy folyamatosan fejlessze, továbbképezze magát. A pénz természetesen hatalmas motivációt jelent, és minél profibbak vagyunk az adott területen, annál zsírosabb állásokat fogunk tudni megcsípni.
Szponzorált tartalmat olvastál!