A lakásbiztosítási csomagjaik piacvezetővé váltak, amit főleg a gyors kárrendezésnek, a mindig elérhető ügyfélszolgálatnak, illetve a személyre szabható biztosítási csomagnak köszönhetnek.
Ahhoz azonban, hogy az ideális biztosítást kössük meg, nem árt pár tényezővel tisztában lenni. Ebben a cikkben erről a témáról lesz szó részletesebben.
Mit tud az Oké lakásbiztosítás?
Az Alfa lakásbiztosítás bárki számára ideális lehetőséget kínál arra, hogy biztonságban tudja az otthonát. Az Oké csomag tulajdonképpen egy hagyományos opció, tehát nem felel meg a standard minősített fogyasztóbarát otthonbiztosítás elvárásoknak, legalábbis, ami a különféle fedezeti elnevezéseket és a tartalmat illeti.
Ennek ellenére a biztosítást a saját lakásunkra szabhatjuk, tehát nekünk csak azért kell fizetnünk, amire tényleg szükségünk van az ingatlan esetében. Jó hír, hogy mind magánszemélyként, mind cégként leszerződhetünk.
A CoverMe oldalán megköthető az Alfa lakásbiztosítás, ami minden esetben tartalmazza az elemi károkra vonatkozó fedezeteket. Ide sorolhatjuk a tűzkárt, a robbanást, a villámcsapást, a vihart, a felhőszakadást, az árvizkárt, a földrengést, a valamint és az ismeretlen építmény, üreg beomlását.
De fizet akkor is, ha beázás történik, ha idegen jármű ütközik az épületbe, esetleg idegen tárgy dől rá a vagyontárgyainkra, ingatlanunkra. Akkor sem kell aggódni, ha ónos eső, jég vagy hónyomás okoz kárt az épületben, ekkor is bátran fordulhatunk a biztosítóhoz.
Milyen kiegészítő fedezetekről lehet szó?
Az egyes biztosítási csomagokhoz külön fedezetet is választhatunk. Ezt külön biztosítási díj ellenében vehetjük igénybe. Választhatunk kiegészítő biztosítást betörésre, lopásra, rongálásra, hiszen ezek a leggyakrabban előforduló kockázatok. Térítik a vagyontárgyak pótlását, emellett megoldódik a zárcsere költsége is.
Kiegészítő fedezet lehet még a vízkár. A biztosító téríti a vezetékre kapcsolt háztartási berendezések, valamint vezetékek kárait. Mindezt akkor, ha nyitva hagyott vízcsap miatt kiáramlik a víz, ami kárt okoz az épületben, a vagyontárgyakban.
Ha pedig üvegről van szó, akkor kiegészítő biztosítást köthetünk külön az ajtó, ablak, loggia, erkély üvegezésében bekövetkező törés vagy repedés káraira. Illetve külön biztosítás köthető az üvegasztalok, a bútorüveg, az üvegmosdó, a zuhanykabinok, valamint a szauna-ajtó törés káraira.
Mire figyeljünk kültéren?
Ha családi házban lakunk, akkor érdemes lehet kiegészítő biztosítást kötni a szabadon tartott vagyontárgyak védelmére, így a kerti bútor, a hintaágy, a medence vagy éppen a kerti játékok rongálódásának bosszúságától is megóvhatjuk magunkat.
Továbbá érdemes lehet kiegészítőt kötni a kerti növényzetre is, hiszen egy csőtörés udvari feltáró munkálatai miatt, vagy esetleg vandalizmus esetén azok is sérülhetnek. Megtörhet a kertünk egységes kinézete, mely helyrehozatala extra költséggel járhat a biztosítás hiányában.
Szponzorált tartalmat olvastál!