Április elsejétől életbe lépnek az új fizetős parkolózónák Győrben

Pintér Bence 2023-02-27 10:51:01
A tavaly nyári döntés nyomán Nádorváros keleti fele és Adyváros egy jelentős része kerül be a fizetős zónába.

Április elsejétől

életbe lépnek az új fizetőparkoló-zónák Nádorváros keleti, illetve Adyváros északi részén Győrben, ezen felül a Szent István úti lakótelepen

– mint arra Balla Jenő győri képviselő az elmúlt napokban felhívta a figyelmet a Facebookon.

Az új nádorvárosi és adyvárosi zónák a III. zónába kerülnek, tehát óránként 320 forint lesz a parkolás óránként, az éves lakossági bérlet 12 ezer forint az első autóra, a másodikra 63 ezer forint. (A szimpla, tehát nem lakossági bérlet a III. zónában 126 ezer forintba kerül.) A Szent István úti lakótelep a II. zónába tartozik, itt a parkolás alapdíja 440 forint lesz, a lakossági bérlet pedig ugyanúgy 12 ezer forintba kerül évente az első autóra, de egy második autóra 100 800 forintba. (A nem lakossági bérlet ára itt 201 600 forint.)

Az új parkolózónák határai így festenek A Győr-Szol térképe alapján:

A döntés nem friss, a fizetős parkolózónák kiterjesztéséről tavaly nyáron, a parkolódíjak emelésével együtt döntött a győri közgyűlés, és mi is akkor számoltunk be róla először. Az indoklásban (3. oldal) a forgási sebesség növelését, illetve a közösségi közekedésre történő áttérés ösztönzését emelte ki a cég, de ott volt azért a bevételnövelés is, mint cél.

A közgyűlési vitában a Fidesz részéről Borsi Róbert azzal érvelt, hogy az árak felzárkóztatása történik a díjak emelésével, de nem az a cél ezzel, illetve a zónák kiterjesztésével, hogy megnöveljék a Győr-Szol bevételeit. Pollreisz Balázs szocialista képviselő tiltakozott a javaslat ellen, és nem is szavazta meg azt, egyedüliként a teremben. (Az ügyet most felhozó Balla Jenő kérdésünkre elmondta, hogy akkor éppen külföldön tartózkodott, ő tehát nem vett részt az ülésen.)

Radnóti Ákos alpolgármester is elmondta akkor, hogy nem jó dolog szerintük sem, hogy emelni kell a parkolási díjakat. Radnóti szerint ugyanakkor igaz az is, hogy maguk a lakosok kérték, hogy fizetnének akár a felszíni parkolásért is, ha enyhülne a parkolási probléma. Szerinte a lakossági bérlet havi ezer forintos díja mindenkinek kigazdálkodható lesz.

A tavalyi díjemelésre és zónabővítésre az után került a sor, hogy az egyébként rendszeresen tilosban parkoló Dézsi Csaba András polgármester 2021-ben saját hatáskörben már hozott egy ilyen jellegű döntést, de azt egészen őszig titokban tartotta. Abban a verzióban a lakossági parkolóbérlet nem 12, hanem 24 ezer forintba került volna. Cikkeink megjelenése után téma lett a parkolóbérletek árának emelkedéséből, a döntést pedig a választásra készülő Simon Róbert Balázs fideszes országgyülési képviselő közbelépése után visszavonták, majd egy közvélemény-kutatást készítettek a parkolásról, amelynek adatait a mai napig nem akarja kiadni az önkormányzat, pedig a polgármester ígéretet tett rá, hogy közzé fogja tenni az eredményt.

Szólj hozzá!

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést.