2021 vége óta próbáljuk megtudni, hogy pontosan mi is volt az eredménye annak a parkolásról szóló közvélemény-kutatásnak, amelyet 2021 őszén rendelt a győri önkormányzat, miután titokban önálló polgármesteri döntésként próbálták keresztülvinni a parkolódíjak megemelését; és ami után pontosan ugyanazt meglépte az önkormányzat a következő év nyarán.
Közérdekű adatigényléseink szokás szerint lepattantak Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) polgármesterről úgy 2022 nyarán, mint idén januárban,
amikor azt kérdeztük azonban, hogy mennyibe került ez a közvélemény-kutatás, azt a választ kaptuk, hogy az ott van az önkormányzat üvegzseb-oldalán, de pontos linket nem kaptunk külön kérésre sem.
Mindez azért furcsa, mert az üvegzseb-oldalt rendszeresn olvassuk, tehát szinte biztos, hogy észrevettük volna, ha szerepel ez a tétel. Most, miután pontos linket nem kaptunk, átvizsgáltuk a 2021-es feltöltések, és lám-lám, csodák csodájára tényleg megtaláltuk az üvegzseb-adatok között a közvélemény-kutatás költségét, ami egészen pontosan
1 millió 270 ezer forint volt, és amit az Independent Research Group Kft. készített el.
Ami azonban ennél is érdekesebb, az az, hogy
nem véletlenül nem találtuk eddig ezt a fájlt, azt ugyanis 2023 januárjában, adatigénylésünk után töltötték fel, majd dátumozták vissza 2021 novemberére.
Erről árulkodik, hogy az oldal URL-jében sorszám szerint a 138. „szerződések” nevű bejegyzésként szerepel, tehát ez szerepel az URL-ben: „https://gyor.hu/szerzodesek-138/”, ami azért furcsa, mert a 2021 novemberében az oldal közelében feltűnő hasonló nevű oldalak még csak a 87. és a 88. sorszám körül jártak, míg a 138-as szám környékére csak idén, 2023 januárjában jutott el az üvegzseb-oldal.
Ugyanígy, ha megvizsgáljuk az oldal forráskódját, láthatjuk, hogy a módosítási dátum eltér a „publikálás dátumától”:
Ez a két dátum mind a többi 2023 januári, mind a 2021 novemberi bejegyzéseknél ugyanaz. Magyarul ez a dokumentum egészen eddig nem szerepelt az üvegzseb-adatok között, pedig a törvény szerint rég, több mint egy éve ott kellene lennie, csak januárban, közérdekű adatigénylésünk miatt került fel oda. Ezután felmerül a kérdés, hogy még milyen adatok hiányzhatnak az üvegzseb-fülről.
A közvélemény-kutatást magát azonban nem akarja kiadni az önkormányzat, arra hivatkoznak, hogy döntéselőkészítő dokumentum.