A buszközlekedés tervezett visszavágásáról kérdeztük, nem válaszolt Dézsi Csaba András

Pintér Bence 2022-11-24 18:14:00
Megjelenése előtt fél óráig egy ismert győri fideszes influenszer szórakoztatta esztrádműsorával nézőinket, aztán ellendrukkerei érkeztek.

Negyedszer mentünk ezen az őszön a GyőrPlusz épülete elé, hogy megpróbáljuk kamera előtt kérdezni Győr polgármesterét, Dézsi Csaba Andrást. Nem terveztük, hogy most is megyünk, mivel legutóbb azt mondta: kérjünk interjúidőpontot, amit kértünk, majd kaptunk is, de később lemondta azt a polgármester. Ezért aztán úgy döntöttünk, idén utoljára mégis kilátogatunk, hogy megkérdezzük:

mit jelent pontosan az, hogy vissza kell vágni január 1-től a buszközlekedést a városban?

Erről kérdeztünk volna a lemondott interjúban is, és azért releváns a kérdés, mert nem csak maga a polgármester beszélt róla két héttel ezelőtt, de lapunk birtokába is olyan információk jutottak, miszerint nem csak hogy túl magasnak tartja a város a Volánbusz jövő évre adott négymilliárd forintos ajánlatát, de egy korábbi kifizetetlen összeg miatt is vita van a két fél között, ami azzal fenyegethet, hogy január elsején teljesen leáll a városban a buszszolgáltatás.

Minderről a város legfőbb döntéshozóját szerettük volna kérdezni, aki azonban ezúttal szóra se méltatott minket, csak beült a szolgálati Audiba és elhajtott. (A felvételen kb. 40 percnél.)

Az ezt megelőző harminc percben a városvezetés egyik legnagyobb rajongója, egy ismert győri fideszes influenszer szórakoztatta fellépésével az Ugytudjuk.hu Győr Facebook-oldalán közvetített élő adásunk nézőit:

Újságírói vizit, negyedik rész. | By Ugytudjuk.hu Győr | Facebook

12K views, 142 likes, 11 loves, 488 comments, 74 shares, Facebook Watch Videos from Ugytudjuk.hu Győr: Újságírói vizit, negyedik rész.

Külön érdekesség, hogy a felvétel 35 perce környékén az ismert fideszes influenszernek ellendrukkerei érkeztek, akik közül többen is kendőzetlen stílusban mondták el a véleményüket a nevezett úriember tevékenységéről.

A korábbi három alkalommal ezekről az ügyekről kérdeztük volna a polgármestert:

Ezek közül az utolsóra született válasz, mivel azt a Magyar Narancs győri tudósítója, Papp László Tamás megkérdezte a polgármestertől, és neki akkor válaszolt. Most egyébként Papp László Tamás ismét itt volt, mivel más kérdéseire nem kapott választ levélben, de mellette is elszáguldott a polgármester.

Szólj hozzá!

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.

Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről.